Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri Accent Becuri far cu led

Becuri far cu led

Economică

Mesaj necitit 24 Noi 2016, 19:52
bnd Membru
Membru

Mesaje: 4
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Salutari tuturor! Am inlocuit becurile din faruri de la halogen la Led! Sistemul nou are cate doua pastile Led, pe fiecare bec, pozitionate pe cate o fata si amplasate diferit. Led-urile sunt de la firma CREE, de cate 25w si 2800 lumeni/ 5000K. Le-am montat conform instructiunilor si a ceea ce am mai vazut pe youtube in acest sens dar, nu stiu de ce faza lunga este de slaba calitate. Luminile de intalnire sunt Ok, lumina alba placuta si vede bine soseaua. La aprinderea fazei lungi, cand se apride si pastila led din mijloc, efectul este foarte slab vizibil, lumina nu este concentrata, in comparatie cu ce era pe halogen. Din acest motiv nu prea sunt multumit de modificarea facuta si, inainte de a reveni la halogen, intreb si pe altii daca au patit acelasi lucru sau au vreo recomadare! :BangWall

Mesaj necitit 25 Noi 2016, 10:24
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

Trebuie sa ma uit si eu cum se schimba becul pentru ca nu am reusit - am unul ars pe faza scurta pe stanga, am cumparat becuri noi dar nu am reusit sa il desfac din soclu sa il inlocuiesc (am luat 2 pentru a pune 2 la fel)...

Daca ai vreun link, ceva iti raman recunoscator.


Înapoi la Accent

cron