Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri Elantra Schema Electrica ECU Elantra 2005 1.6 GLS

Schema Electrica ECU Elantra 2005 1.6 GLS

Heheheeeee!

gtz Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 9
Localitate: Bucuresti
Tipul: Elantra
Capacitatea cilindrică: 1.6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2005

Ma poate ajuta cineva cu o schema electrica pentru Elantra 2005 1.6 GLS pentru ECU(ECM, TCM)?

Am nevoie de aceasca schema pentru a vedea care sunt pinii de cuplu si care este pinul de consum instant.

Pentru cine ma poate ajuta, doresc sa il informez ca am incercat pinii 6 si 7 pentru torque si pinul 75 pentru consum instant si nu merg :(. Pini gasiti pe hmaservice care avea schema pentru elantra 2005 2.0

Dannyboy

Pe FB am zis ca incerc sa te ajut. Din pacate, ceea ce doresti ma sare ca si posibilitati. O sa pun niste intrebari unor prieteni, poate stiu ei ceva.

gtz Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 9
Localitate: Bucuresti
Tipul: Elantra
Capacitatea cilindrică: 1.6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2005

orice informatie sau recomandare este bine venita

Multumesc anticipat

Dannyboy

Mi s-a spus ca e valabil pentru Elantra XD, deci nu stiu daca e ce cauti.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

gtz Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 9
Localitate: Bucuresti
Tipul: Elantra
Capacitatea cilindrică: 1.6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2005

Iti multumesc foarte mult Dani dar nu este schema care imi trebuie.
Mie imi lipsesc pini 72 si 10 care sunt senzorii de la camshaft sensor si camshaft knock sensor. De existat exista dar nu la pinii respectivi.

NU stiu care sunt diferentele intre motorizari, momentan nu am gasit nici o schema pentru modelul meu. Toate schemele care le-am gasit nu se potrivesc (Exemplu: pin75 ar fi trebuit sa fie blue si sa fie de consum instant, la mine este Yellow with Black Dashes si nu stiu pentru ce e. La fel si pentru CAN, ar fi trebuit sa fie brown si white with black dashes, la mine sunt red si blue)
Macar as vrea sa stiu care sunt pini pentru Comunication Area Nwtwork, ca sa pot conecta un ceas de cuplu, sau pinii de la camshaft knock sensor si camshaft sensor si care este pinul de consum instant pentru modelul meu?

Dannyboy

Am mai gasit ceva.
pinout.jpg

Am printate niste scheme. Problema e ca am incercat sa le scanez, dar iese ceva neinteligibil. Daca vii duminica la intalnire ti le dau. Nu ma intreba de unde le am.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

gtz Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 9
Localitate: Bucuresti
Tipul: Elantra
Capacitatea cilindrică: 1.6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2005

Voi incerca pe cat posibil sa vin duminica. Multumesc foarte mult de info si sper sa fie ceea ce caut


Înapoi la Elantra

cron