Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri Elantra Probleme spalare parbriz

Probleme spalare parbriz

Heheheeeee!

Mesaj necitit 17 Noi 2013, 00:39
Tony Membru
Membru

Mesaje: 2
Localitate: Bucuresti
Tipul: Elantra
Capacitatea cilindrică: 1991
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2002
Salutari!

Am cautat pe forum dar nu am gasit nimic de genul...Ma puteti ajuta si pe mine cu o idee sau daca a mai patit cineva ceva asemanator.. Detin o Elantra 2.0 si am o problema cu spalarea parbrizului sa zic asa ... cand actionez stropitorile nu se intampla nimic le-am verificat sa nu fie infundate...pompita functioneaza .... dar totusi solutia nu ajunge pe parbriz...stergatoarele functioneaza ok am verificat si cele 2 sigurante de la stergatoare ....dar totusi solutia nu ajunge unde trebuie stie cineva ce e de facut?

Mesaj necitit 17 Noi 2013, 00:44
Dannyboy

Fa-ti timp maine si vino la intalnire la sala Polivalenta la orele 12.00. La cati om fi acolo om gasi noi o rezolvare. Intre timp caut ceva documentatie sa ma lamuresc. Daca vrei, da-mi pe privat VIN-ul masinii, sa caut mai concret.

Mesaj necitit 18 Noi 2013, 01:40
gtz Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 9
Localitate: Bucuresti
Tipul: Elantra
Capacitatea cilindrică: 1.6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2005

Sa nu fie infundat furtunu care iese din pompa.

Mesaj necitit 18 Noi 2013, 13:36
Tony Membru
Membru

Mesaje: 2
Localitate: Bucuresti
Tipul: Elantra
Capacitatea cilindrică: 1991
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2002
Multumesc mult baieti am rezolvat problema am fost in service si era pompa de vina se auzea ca functioneaza dar defapt nu functiona incerca sa plece dar dadea rateuri imi cer scuze de limbajul folosit dar eu unu cu mecanica sunt putin cam paralel abea incep sa invat...si la sala Polivalenta imi pare rau dar nu am putut ajunge am fost la servici ...si am terminat treaba abea pe la 21 ... Multumesc frumos incaodata...


Înapoi la Elantra

cron