Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri i30 Troncanit la viraj maxim stanga - dreapta

Troncanit la viraj maxim stanga - dreapta

Spaţioasă


Mesaje: 1
Tipul: I30
Capacitatea cilindrică: 1600
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2014
BUna ziua !
Am si eu o intrebare, de vreo 2saptamani am un trocanit la viraj maxim stanga dreapta, am fost la service au demontat masina de vreo 3ori nu au gasit nimic, mi-au schimbat niste garnituri, mi-au facut update de soft, zgomotul persista, ceva pareri sau daca a intalnit cineva aceasta problema.
Recent dupa updateul de soft mi-au aparut si alte "simtome" masina nu mai trage, se tureaza in gol din senin nu conteaza in ce treapta de viteza sunt... am citit pe forumuri si am vazut ca majoritatea forumistilor au zis ca ar fi ambreajul... mentionez ca am masina de 8luni luata noua din reprezentanta si doar 8000km... inainte de update soft, acum vreo saptamana totul era ok nu aveam variatiile astea de turaj.
P.S Hyundai i30 model 2014 1.6 135cai (limited edition)

Dannyboy

Daca troncanitul apare doar la capete de cursa, problema cred ca e in caseta de directie. Pe capete exista niste bucsi care se pare ca au cedat. Asta e parerea mea.
Cresterea brusca de turatie atunci cand masina e in viteza este cauzata de patinarea discului de ambreiaj. Nu vad nici o legatura cu schimbarea de soft.


Înapoi la i30

cron