Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri i30 Campanii de rechemare in service (recall)

Campanii de rechemare in service (recall)

Spaţioasă

feedback Membru
Membru

Mesaje: 89
Localitate: Botosani
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1396
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2010
Am fost azi la reprezentanta auto. Nu a fost nevoie de inlocuirea coloanei, dar s-a facut update de soft la ECU.

Ce face acel update ... nu au stiut sa-mi spuna. Ajuta la .. ceva.

Pe fisa de service apare : "Verificare MDPS si ECU Upgrade"

Dannyboy

@feedback, multumim frumos pentru feedback :D
Nu ai facut nici o specificatie, inseamna ca la intoarcerea din service nu ai simtit nici o imbunatatire. Am senzatia ca toata afacerea asta miroase ai introducere in bagare in seama.

feedback Membru
Membru

Mesaje: 89
Localitate: Botosani
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1396
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2010
Eu nu am avut probleme cu EPS-ul, poate de asta nici am vazut vre-o diferenta.
De la Botosani la Iasi (acolo e cea mai apropiata repezentanta Hyundai) sunt aproximativ 120 Km. Nu am sesizat nimic schimbat la drumul de intoarcere.

Si daca tot m-am dus la ei + faptul ca masina are doar 43.000 Km in (aproape) 6 ani, am schimbat si uleiul de frâna, antigelul , bujiile. Toate astea au costat cu toul 375 ron.

Dannyboy

Lichidul de frana si antigelul se cam schimba la 2 ani. Daca s-a implinit sorocul, norocul tau.

Bog54 Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 2886
Localitate: Bucureşti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,6/122 CP
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: Omul de serviciu

Dannyboy scrie:
Lichidul de frana si antigelul se cam schimba la 2 ani. Daca s-a implinit sorocul, norocul tau.

Eu ce sa fac dac nu le-am schimbat de 8 ani? La Bogdan Georgescu mi-a facut testul pe antigel si mi-a zis ca pot sa merg cu ea la Polul Nord. Iar mai mult de 88 de grade nuse incalzeste

Anterior

Înapoi la i30