Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri ix35 Camera de mers inapoi

Camera de mers inapoi

Eleganţă şi rafinament

Mesaj necitit 09 Mai 2016, 13:24

Mesaje: 1
Tipul: ix 35
Capacitatea cilindrică: 2000
Combustibil: diesel
Anul fabricaţiei: 2010
Problema mea este ca dupa un timp camera de mesr inapoi nu mai apare deloc in oglinda retrovizoare, nici imagine nici linii, nimic ca si cum nu ar fi acel mic ecran. Problema a aparut in garantie si afost prompt remediata de service.
Acum, dupa ce a iesit din garantie a reaparut problema.
Partea ciudata este ca dupa ca a functionat fara probleme destul timp dar acum functioneaza cu intermitente, cand vrea ea.

Mesaj necitit 09 Mai 2016, 20:27
Dannyboy

Buna ziua. Eu ma numesc Dan. A! Si am un i30...

Mesaj necitit 10 Mai 2016, 14:22
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

Welcome Dan.

Ai vreo problema la I30?

Mesaj necitit 19 Aug 2016, 10:10
maruscamihai Membru
Membru

Mesaje: 5
Localitate: Sibiu
Tipul: ix35
Capacitatea cilindrică: 1995
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2011
Virgil scrie:
Problema mea este ca dupa un timp camera de mesr inapoi nu mai apare deloc in oglinda retrovizoare, nici imagine nici linii, nimic ca si cum nu ar fi acel mic ecran. Problema a aparut in garantie si afost prompt remediata de service.
Acum, dupa ce a iesit din garantie a reaparut problema.
Partea ciudata este ca dupa ca a functionat fara probleme destul timp dar acum functioneaza cu intermitente, cand vrea ea.



Ai cumva idee cum au remediat cei de la service problema "prompt"? Eu am aceeasi problema, iar in ultima vreme camera cupleaza atunci cand volanul este virat intr-o anumita pozitie...

Mesaj necitit 19 Aug 2016, 16:33
Dannyboy

Ma indoiesc sa mai primesti vreun raspuns. Omul a aparut, nu s-a prezentat cum ar fi fost normal, a expus o problema fara a specifica daca doreste vreun sfat, si PA!

Mesaj necitit 22 Aug 2016, 15:21
maruscamihai Membru
Membru

Mesaje: 5
Localitate: Sibiu
Tipul: ix35
Capacitatea cilindrică: 1995
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2011
Da, ai dreptate. Insa daca mai este, totusi cineva interesat de aceasta problema, o sa expun eu cauza cea mai posibila, ceea ce am gasit dupa luungi cautari pe net. Deci: problema ar fi sonda de marsarier care este montata pe cutia de viteze, sub filtrul de aer. La aceasta sonda sunt conectate camera, lampile de marsarier cat si senzorii de parcare. In urma uzurii sondei este posibil sa nu mai functioneze una sau mai multe din cele enumerate. Rezolvare: in cel mai fericit caz (desi putin probabil) este curatarea pinilor oxidati, dar cea mai sigura metoda este schimbarea sondei. Codul original este 93860 49600. Mai multe detalii si schita ansamblului aici: http://www.hyundaipartsdeal.com/genuine ... 49600.html


Înapoi la ix35