Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri ix35 distributi

distributi

Eleganţă şi rafinament

Mesaj necitit 11 Noi 2019, 17:56
danutzc_tin Membru
Membru

Mesaje: 10
Tipul: Ix 35
Capacitatea cilindrică: 1995
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2011
Revin cu o alta problema, la tempomat am schimbat comutatorul de la pedala ambreiajului( in urma unui test la reprezentanta Hyundai Sloboziadar) dar nu se activeaza.In bord se aprinde iconita pilotului automat dar cand apas pe minus pentru setare nu-mi activeaza pilotul efectiv.Ma puteti ajuta cumva?Ce trebuie sa fac ptr.a devenii functional pilotul automat?

Mesaj necitit 11 Noi 2019, 18:00
Dannyboy

Ma gandesc, coincidenta poate face ca sa se fi intrerupt un contact in clockspring (spira de sub volan care face legatura pe comenzile volanului). E doar o presupunere, tinand cont de faptul ca din ce descrii, se pare ca acel buton nu da comanda.

Mesaj necitit 11 Noi 2019, 18:56
danutzc_tin Membru
Membru

Mesaje: 10
Tipul: Ix 35
Capacitatea cilindrică: 1995
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2011
Revin cu o alta problema,in urma unei diagnoze la Hyundai SLobozia am schimbat comutator pedala ambreiaj care tine de pilot automat.Insa fara nici un rezultat,iconita pilotului se aprinde in bord dar cand apas pe minus pentru setarea vitezei nu se intampla nimic.Ma puteti ajuta cumva?Ce trebuie sa mai fac?

Mesaj necitit 11 Noi 2019, 19:02
danutzc_tin Membru
Membru

Mesaje: 10
Tipul: Ix 35
Capacitatea cilindrică: 1995
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2011
Ok,dar butonul respectiv de minus respectiv plus este luminat,primeste curent.Am constatat ca atunci cand am schimbat comutatorul, firul de legatura are defapt trei fire insa in comutator nu are decat doua borne.In timpul mersului am constatat ca acum am si asistenta la schimbarea vitezelor, mai nou.

Mesaj necitit 11 Noi 2019, 19:17
Dannyboy

Crezi gresit ca daca ai butonul luminat ai si comanda. Sunt lucruri diferite.
Cat despre problema cu intrerupatorul de la pedala, nu a fost schimbat in service? Nu s-a observat asta acolo?

Anterior

Înapoi la ix35

cron