Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri ix35 ix35 2.0 CRDI (High) 4WD 6AT GLS LUXURY

ix35 2.0 CRDI (High) 4WD 6AT GLS LUXURY

Eleganţă şi rafinament


Mesaje: 1
Localitate: Bucuresti
Tipul: Astra
Capacitatea cilindrică: 2000
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2001
Salut.
Vreau sa-mi cumpar un ix35 si inainte as vrea sa vad/conduc modelul din titlu. La Hyundai mi s-a spus ca nu este pe stoc modelul. Asa ca vin cu rugamintea ca daca cineva din Bucuresti imi poate arata acest model, sa-mi trimita o adresa de e-mail la care il pot contacta pentru stabilirea unei intalniri.
Multumesc

Dannyboy

Chestia cu stocul s-ar putea sa fie discutabila. In Expozitiei ai incercat?

sonyscorpion Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 50
Localitate: Bucuresti
Tipul: IX35
Capacitatea cilindrică: 2000
Combustibil: diesel
Anul fabricaţiei: 2010
Problema e asa cu moidelul asta:
Eu unul am dat in ianuarie pe 15 avans pentru acest model si mi-au spus ca in februarie-martie la inceput il pot avea. De aici incepe o luuuunga poveste, in martie pe 5 cam asa oamenii nu aveau inca termen de livrare, cica masina abia intrase in fabricatie, dupa 2 saptamani aceasi poveste dupa 2 saptamani deja se facuse aprilie tarzior si atunci am venit cu scandal si o pasarica mi-a povestit ca.........nemtii cerusera cam 2000 de masini modelul asta si noi pana in 10 atunci bineinteles ca nemtii ....... primi serviti si apoi cand se termina ..... noi......adica prin august si atunci i-am intrebat daca cea care o au in curte de drive test se poate cumpara si uite asa am putut intra in posesia ei.
Ca si masina este ok cu urmatoarele minusuri:
-in potbagaj la 8000 de km zdrangane ca un tranvai
-nu are xenoaneeeeeee desi este luxury ( problema rezolvata...am pus eu peste tot...faza scurta, faza lunga si proiectoare) vreau sa spun ca sunt soarele in noapte.
-meniul la consola centrala de navigatie foarte simplist, puteau macar un dvd sa puna, singurul plus acolo este sistemul de telefonie care este muuult mai tare ca la grupul porsche sau honda( asta am avut)
-cam puturoasa pentru cica cei 184 cai( am facut 2 resoftari pana acum o sa ma duc acum sa vad daca macar ii are pe cei 184)
-scaune fara memori sau electrice macar, la mine sunt full mecanice la cica cel mai de lux model la IX35....RUSINICA
-nu tu aerisire pentru pasageri spate
-nu scrumiera sau bricheta sau alimentare pentru pasageri spate.

Spun toate astea pentru ca masina costa 32000 de euro bani cu care iti iei Honda CRV diesel Executive care chiar are tot ce nu are asta sau Dodge Nitro sau .... sau ....pacat, sper sa tina macar turbina (oricum am de gand sa o duc macar pe la un 350 cai si atunci trebuie turbo si cateva lucrusoare schimbate, am dus skoda de la 140 la 300, cred ca trebuie sa mearga si asta cu conditia sa tina cutia....trebuie facut ceva invetigatii)

Va salut si bafta!

eco_ionut Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 1375
Localitate: Bucuresti
Tipul: Logan
Capacitatea cilindrică: 1,5l
Combustibil: Motorina
Anul fabricaţiei: 2006

Mi-ai starnit interesul foarte tare pentru masina ta si sper sa o si vad la o intalnire de duminca.

sonyscorpion Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 50
Localitate: Bucuresti
Tipul: IX35
Capacitatea cilindrică: 2000
Combustibil: diesel
Anul fabricaţiei: 2010
Cine ma poate ajuta cu o mica-mare problema, nu reusesc sa gasesc cum sa sterg istoricul din navigatie la IX35 sub nici o forma.

Bog54 Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 2886
Localitate: Bucureşti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,6/122 CP
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: Omul de serviciu

Trebuia sa apari Duminica sa ne uitam si poate se rezolva, avem cativa priceputi. Asa pe nevazute, cam greu.

ix35mar Membru
Membru

Mesaje: 3
Tipul: IX35
Capacitatea cilindrică: 2000
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2014
Nu se poate sterge. poate doar conectat la PC.


Înapoi la ix35