Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri Tucson PROBLEMA CAMERA MARSALIER TUCSON 2017

PROBLEMA CAMERA MARSALIER TUCSON 2017

La munte sau la mare

promotors Membru
Membru

Mesaje: 3
Tipul: TUCSON
Capacitatea cilindrică: 1998
Combustibil: DIESEL
Anul fabricaţiei: 2017
BUNA ZIUA.AM UN HYUNDAI TUCSON DIN 2017 ACHIZITIONAT FARA NAVIGATIE.AM GASIT LA DEZMEMBRARI O NAVIGATIE ORIGINALA DE PE UN HYUNDAI CA SI AL MEU,AM CUMPARAT-O CU TOT CU CAMERA DE MARSALIER SI TOT CEEA CE INSEAMNA MUFE SI CABLURI.
DUPA MONTAJ CONSTAT CA FUNCTIONEAZA PERFECT MAI PUTIN CAMERA DE MARSALIER.IN MOMENTUL CAND INTRODUC MANETA IN MARSALIER VINE SEMNAL PE FIR CATRE NAVIGATIE INSA NU IMI ARATA IMAGINEA DIN SPATE.MA POATE AJUTA CINEVA?MULTUMESC

Dannyboy

Pe viitor evita majusculele.
Daca montajul a fost facut corect, e posibil sa fie defecta camera. Desi ma indoiesc. As da vina totusi pe montaj. Am schimbat playerul de pe i30 (al meu personal) cu unul aftermarket, inclusiv camera marsarier. Precizez ca lucrarea am facut-o singur. Initial, camera nu cupla singura, trebuia sa o activez manual. Pur si simplu nu conectasem un fir.

promotors Membru
Membru

Mesaje: 3
Tipul: TUCSON
Capacitatea cilindrică: 1998
Combustibil: DIESEL
Anul fabricaţiei: 2017
Camera functioneaza cred.Din pacate nu am putut verifica fara un monitor ceva.Cineva spunea ca ar trebui activata din softul masinii ceea ce nu prea cred.

Dannyboy

Cine a spus?
Daca masina a venit echipata cu camera inseamna ca acea camera functiona. As vrea un raspuns la intrebarea mea.

promotors Membru
Membru

Mesaje: 3
Tipul: TUCSON
Capacitatea cilindrică: 1998
Combustibil: DIESEL
Anul fabricaţiei: 2017
Eu am cumparat masina de noua fara camera de marsalier si doar cu sistem multimedia.Ulterior am luat de pe alta masina atat camera cat si navigatia originale Hyundai.Mi-a dat la ele inclusiv cablajul din hayon cu mufe si cablajul din spatele navigatiei cu mufe cu tot.Problema e ca atunci cand bag in marsalier nu dispare navigatia sa apara imaginea din spate

Dannyboy

Ai legat alimentarea camerei la un bec de marsarier?
Editez. Raspunsul la intrebarea mea?


Înapoi la Tucson