Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri Tucson problema cruce cardan si altele

problema cruce cardan si altele

La munte sau la mare

Mesaj necitit 05 Iul 2013, 19:14
CostinTucson Membru
Membru

Mesaje: 7
Localitate: Ploiesti
Tipul: Tucson
Capacitatea cilindrică: 2.0
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2005
Va salut , sunt nou aici abia acum am aflat de acest forum pt ca eu stiam doar de hyundaiclub..... care este foarte inactiv ..in fine .Sa va prezint problemele mele la Hyundai Tucson din 2005 2.0CRDI 4wd:crucea cardanica este uzata si are joc si a inceput sa faca zgomot si nu gasesc in niciun fel o cruce ... la reprezentanta costa 900lei ceea ce mi se pare foarte mult pt o cruce cardanica de niciun kg . A 2a intrebare ca sa zic unde verific uleiul de la cutie unde este busonul/joja de ulei si daca este separata de cutia de transfer sau nu stiu ...poate o sa ma lamureasca si pe mine cineva , oricum multumesc , drumuri bune si km cat mai multi!! f:1

Dannyboy

Crucea cardanica, la un magazin scump e undeva la 215 lei. O poti gasi aici.
Din semnatura vad ca esti din Ploiesti. Daca erai din Bucuresti te trimiteam la un service care sigur ti-ar fi rezolvat orice problema la niste costuri de bun-simt.
Sa-l pupi pe concetateanul tau Leonidas pentru faptul ca nu stiai decat de HC.

CostinTucson Membru
Membru

Mesaje: 7
Localitate: Ploiesti
Tipul: Tucson
Capacitatea cilindrică: 2.0
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2005
Da , ii multumesc , chiar azi am vb cu agentul de vanzari de acolo , dar mi.a spus ca nu se pottrivesc la toate modelele si in final tot nu am gasit :( , oricum ms!

Dannyboy

Tu chiar pui baza pe ce spune un agent de vanzari? Misto! Am o cunostinta care se ocupa cu importuri piese Hyundai. Luni, daca vrei, imi dai VIN-ul masinii si-l intreb de o cruce cardan. Exista si posibilitate de montaj.

CostinTucson Membru
Membru

Mesaje: 7
Localitate: Ploiesti
Tipul: Tucson
Capacitatea cilindrică: 2.0
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2005
am masurat.o aia era mai lunga , da vreau , nu ar trebui toate sa fie la fel dp parerea mea tot tucson e ..in fine.. stii cumva pe unde e busonul de nivel la cutie ?
Ultima oară modificat de CostinTucson pe 05 Iul 2013, 19:44, modificat 1 dată în total.

Dannyboy

Luni imi dai seria pe privat si o sa-l sun.

CostinTucson Membru
Membru

Mesaje: 7
Localitate: Ploiesti
Tipul: Tucson
Capacitatea cilindrică: 2.0
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2005
ok ,ms

CostinTucson Membru
Membru

Mesaje: 7
Localitate: Ploiesti
Tipul: Tucson
Capacitatea cilindrică: 2.0
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2005
cine ma ajuta si pe mine cu uleiul din cutie si cutia de transfer?

Dannyboy

Cutia de viteze nu are joja. Nu exista practic o verificare, se scoate busonul de umplere si se completeaza pana incepe sa curga. Obligatoriu, masina va fi in pozitie cat mai orizontala, fara inclinatii evidente.
O sa ma interesez de cutia de transfer.

CostinTucson Membru
Membru

Mesaje: 7
Localitate: Ploiesti
Tipul: Tucson
Capacitatea cilindrică: 2.0
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2005
ms, unde se afle acest buson?

CostinTucson Membru
Membru

Mesaje: 7
Localitate: Ploiesti
Tipul: Tucson
Capacitatea cilindrică: 2.0
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2005
Ca sa numai deschid alt topic pun aici o intrebare : Unde gasesc si eu racordul acela flexibil de sarma de la esapament la un tucson diesel?

razvante Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 253
Localitate: Bucureşti
Tipul: Lancer
Capacitatea cilindrică: 1,6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2007
Pentru racordul flexibil e bine sa il masori(lungime si circumferinta) pentru ca mie mi s-a intamplat ca dupa catalog sa nu imi dea cei de la AlPadrino ce trebuie. In mod normal unul marca Bosal nu trebuie sa depaseasca 130 lei. Iar de gasit il gasesti cam la orice magazin de la cele din Vitan gen "Alex&Bianca Autostyle" pana la cele mari. Desi am lucrat o vreme in Ploiesti spre rusinea mea nu stiu sa iti indic unul, insa poti comanda prin curier.


Înapoi la Tucson

cron