Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri Tucson Directie instabila cu anvelopele originale de vara

Directie instabila cu anvelopele originale de vara

La munte sau la mare


Mesaje: 1
Tipul: Tucson
Capacitatea cilindrică: 2000
Combustibil: Motorina
Anul fabricaţiei: 2018
Am un Tucson nou din 2018 echipat cu anvelope de vara Continental 245/45/19 si nu sunt deloc multumit cu directia mai ales pe drumuri cu denivelari longitudinale ( sleauri) . In momentul cand am schimbat anvelopele de vara cu cele de iarna, aceleasi dimensiuni (Semperit) , s-a schimbat complet directia, adica una normala . Acum am pus din nou anvelopele originale de vara si am aceeasi directie instabila. Masina fiind in garantie am solicitat o verificare la service Hyundai si cei de acolo mi-au spus ca nu au gasit nimic defect la directie inclusiv geometri a iesit ok. Poate cineva sa-mi spuna daca a mai patit asa si ce sfaturi imi dati, considerand ca e anormal pentru o masina de 30000 euro


Mesaje: 1
Tipul: Tucson
Capacitatea cilindrică: 1600
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2019
Talonul mic si anvelopa lată fac direcția foarte sensibila la denivelări, nu este un defect. Am trecut si eu la 17" penntru iarnă si, da, amortizează mai bine, dar se simte lipsa de precizie față de roțile de 19". Fiecare cu avantajele si dezavantajele sale...


Înapoi la Tucson