Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri SantaFe Hyundai Santa fe probleme

Hyundai Santa fe probleme

Business Class

Mesaj necitit 29 Noi 2013, 01:55

Mesaje: 1
Localitate: Bucuresti
Tipul: Santa Fe
Capacitatea cilindrică: 2188
Combustibil: Motorina
Anul fabricaţiei: 2008
Buna ziua . Am si eu un Santa Fe 2008 cel de 155cp si am doua probleme la el . Este achiziționat nou din reprezenta de pe Expozitiei . Prima problema mai majora este aceea ca la virare stanga sau dreapta maxim de pe loc mi se blochează rotile fiind in imposibilitate de a efectua manevra . Trebuie sa dau o tura de volan inapoi ptr a face manevra . Cei de la hyundai au înlocuit senzorul unghi volan a mers o perioada iar apoi a revenit. Au înlocuit din nou acest senzor iar dupa o perioada iar a revenit . Acuma au pus încă odată un alt senzor unghi volan dar numai isi revine deloc masina făcând la fel . Au facut probe si cu cardanul dat jos dar nimic Aceeași simptoma persistand. Dar prima oara cand mi.a fost înlocuit acest senzor cei din Expozitiei m.au trimis la Țiriac auto in baneasa la celalalt Servis hyundai iar acolo un mecanic cu laptopul mia bagat un cod ceva nush exact ce ca doar cu laptopul sa urcat in masina . Cand leam spus celor de la hyundai Expozitiei acuma de acest lucru au spus ca numai stiu dak m.au trimis ca nu stiu ce mi sa facut acolo in baneasa. A doua problema a aparut acum de câteva zile . In momentul in care stau pe loc începe volanul sa trepideze dak pun mana pe centru la claxon numai face . Am bagat o hârtiuță pe lateral si numai face .

Mesaj necitit 29 Noi 2013, 06:48
Dannyboy

Exista cineva care te poate ajuta. In service-ul InterAuto Tech seful de atelier are pregatire temeinica pe Hyundai. Daca vrei si alte amanunte vino duminica la intalnire, s-ar putea sa nu-ti para rau.


Înapoi la SantaFe

cron