Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri SantaFe Conducte servo

Conducte servo

Business Class

Mesaj necitit 05 Mai 2015, 18:22
HuluTm Membru
Membru

Mesaje: 3
Localitate: Timisoara
Tipul: santa fe
Capacitatea cilindrică: 2.4
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2003
Salutare.Sunt posesor a unui hyundai santa fe 2.4 4x4 benzina. Am o problema cu 2 conducte pentru uleiul servo.am fost cu masina la mecanic și mi-a zis ca numai la reprezentanta hyundai găsesc astfel de piese(locuiesc în germania și nu am prin apropiere astfel de service)am vorbit în românia la un magazin si-a mi-a spus ca au nevoie de o serie depe acele conducte , Una din conducte pleacă din bidonul de ulei servo (după furtun) și duce pana sub radiator iar ce-a de-a 2 de sub radiator pana sub motor unde se îmbină
cu o garnitura și alta conducta,dacă mă poate ajuta cineva cu acele seri pentru conducte va rog mult
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Mesaj necitit 05 Mai 2015, 18:59
Dannyboy

Asa, la repezeala. Te ajuta cumva linkul asta?
Sau asta.

Mesaj necitit 06 Mai 2015, 19:08
HuluTm Membru
Membru

Mesaje: 3
Localitate: Timisoara
Tipul: santa fe
Capacitatea cilindrică: 2.4
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2003
Mulțumesc .dar ce nr au conductele ? Eu nu pot sa-mi dau seama

Mesaj necitit 06 Mai 2015, 19:13
Dannyboy

Ar fi bine sa dai un print la planse si sa te duci cu ele la mecanic. Sa puna el degetelul ala miraculos pe piesa de care e nevoie. Desi, sincer sa fiu, ala e mecanic de aragazuri, sau eventual roabe. Un service care se respecta iti spune de ce piesa ai nevoie. Sau cel putin p-aci pe la noi cam asa e.

Mesaj necitit 06 Mai 2015, 23:09
HuluTm Membru
Membru

Mesaje: 3
Localitate: Timisoara
Tipul: santa fe
Capacitatea cilindrică: 2.4
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2003
El mi-a spus ca e prima oară când se baga într-un santa fe și nu ști exact care sunt conductele potrivite,dacă nu reușesc sa-mi zică cineva concret seria ,singura posibilitate e sa merg la o reprezentan
ta hyundai

Mesaj necitit 07 Mai 2015, 05:56
Dannyboy

Am inteles.
Din pacate, nici expunerea ta si nici fotografia nu ma ajuta sa-ti dau un raspuns corect. O sa mai caut cate ceva.

Revin.
Din ce am aflat, cam astea sunt toate conductele din sistemul servodirectiei.
5754326300 HOSE-RETURN
5751026201 TUBE AND HOSE ASSEMBLY PRESSURE
5756226500 TUBE ASSEMBLY RETURN
5754226300 HOSE-POWER STEERING OIL RETURN
5755126300 COOLER TUBE ASSEMBLY POWER STEERING TRG.

Ia fiecare cod in parte si fa o cautare ca sa potrivesti codul cu piesa care te intereseaza.


Înapoi la SantaFe

cron