Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri SantaFe Noul Santa fe

Noul Santa fe

Business Class

Mesaj necitit 16 Mar 2012, 09:09
eco_ionut Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 1375
Localitate: Bucuresti
Tipul: Logan
Capacitatea cilindrică: 1,5l
Combustibil: Motorina
Anul fabricaţiei: 2006

Se pare ca au aparut primele poze cu noul Santa Fe. Arata ... ca toata gama actuala Hyundai ... deci bine dupa parerea mea. Sa vedem si interiorul. Oricum nu cred ca o sa fie vreo diferenta notabila fata de i40 sau ix35 sau noul i30.
La capitolul imaginatie incepe sa piarda si Hyundai . Usor usor incepem sa cautam numala pe hayon ca sa nu gresim masina ca la Vw.
Intre actuala Jetta si Passat ... e o diferenta "izbitoare" :)) ca intre Elantra si i40 la Hyundai :))

Mesaj necitit 16 Mar 2012, 09:20
eco_ionut Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 1375
Localitate: Bucuresti
Tipul: Logan
Capacitatea cilindrică: 1,5l
Combustibil: Motorina
Anul fabricaţiei: 2006

Am uitat sa pun si sursa si pozele : http://www.motorstory.ro/2012/03/noul-h ... e-teasere/
Noul Hyundai Santa Fe – Primele teasere

12 Mar

Publicat de Dan in 4x4, Hyundai
Share

Primele doua generatii Hyundai Santa Fe au fost un adevarat hit si asta din 3 motive: au prins perioada buna a vanzarilor de masini, mai ales de SUV-uri, au aratat intotdeauna destul de bine si au avut niste preturi mai mult decat tentante. Ca urmare, vazarile cumulate ale primelor doua generatii au ajuns la 2,56 milioane de unitati.

Acum, coreenii pregatesc cea de-a treia generatie Hyundai Santa Fe, de la care asteapta acelasi succes. Mai jos vedeti primele doua teasere cu noul Santa Fe, din care ne dam seama destul de bine cam cum va asta noul model din punct de vedere vizual. E clar ca se adapteaza la noul limbaj de design Hyundai, dar cu o derivatie proprie, numita “Storm Edge“.

Hyundai Santa Fe teaser

Hyundai ne spune ca noul Santa Fe este inspirat de imaginele puternice ale naturii, atunci cand se formeaza o furtuna. In fine, explicatie poetica pentru o masina care se anunta mult mai frumoasa decat actuala generatie, care a fost putin cam prea rotunjita.

Hyundai Santa Fe teaser

Vom vedea noul Hyundai Santa Fe la debutul din cadrul salonului Auto de la New York, peste mai putin de o luna.

Mesaj necitit 16 Mar 2012, 10:00
Dannyboy

Cred ca vor fi mari diferente intre poze si ceea ce vor arata la salon. Ce vedem acum pare un concept.

Mesaj necitit 16 Mar 2012, 10:11
RaiMaN Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 248
Localitate: Bucuresti
Tipul: Sportage
Capacitatea cilindrică: 1.7
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2017

Eu in poza din lateral vad un Q7... :| poate imi trebuie ochelari.. nush...

Mesaj necitit 23 Dec 2014, 15:42
boris Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 8
Localitate: Bucuresti
Tipul: Santa Fe
Capacitatea cilindrică: 2.2L/155cp
Combustibil: Motorina
Anul fabricaţiei: 2007
Status: Topograf

Noul Santa Fe poate aduce putin a Q7 dar la vechiul Santa Fe blocurile optice fata/spate seamana izbitor cu Tuaregul de la departare...


Înapoi la SantaFe