Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri i40 Consum Hyundai i40 1,6 GDI

Consum Hyundai i40 1,6 GDI

O nouă apariţie

Mesaj necitit 07 Oct 2014, 02:18
wyp Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 201
Localitate: Timisoara
Tipul: i40
Capacitatea cilindrică: 1591
Combustibil: aer
Anul fabricaţiei: 2012
Tocmai am facut un video in care se va vedea consumul masinii mele in regim de autostrada 130 km/h. Klima On.....(ptr cei cu rabdare Vizionare placuta). De cateva ori am urcat de la 130 la 140 chiar si la 150 ca sa se vada clar cum lucreaza CB . Asadar consumul este de 5, 7 -5,8 Carcotasii se pot abtine ... :-$ JE,JE,JE sau Ja,Ja, Ja .. Numai bine . https://www.youtube.com/watch?v=jzmIg0aclUs

Mesaj necitit 07 Oct 2014, 05:40
Dannyboy

Mai fratioare, a mea, pe motorina, nu are consumul asta. Fii fericit, ti-ai luat masina adevarata! S-o stapanesti sanatos atat cat vei vrea!

Mesaj necitit 07 Oct 2014, 09:37
wyp Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 201
Localitate: Timisoara
Tipul: i40
Capacitatea cilindrică: 1591
Combustibil: aer
Anul fabricaţiei: 2012
Pai nici nu ar avea cum sa consume atat in Bucuresti.Multumesc, o stapanesc , o stapanesc

Mesaj necitit 28 Feb 2020, 16:18
Marck Membru
Membru

Mesaje: 8
Localitate: Sibiu
Tipul: i40
Capacitatea cilindrică: 1600
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2015
Salutare,
Am si eu Hyundai I40 benzina, din 2015, achizitionat de prin aprilie anul trecut...si de ceva timp ma tot gandesc la consum...fiindca este foarte mare...Can am venit cu ea din DE, am reusit sa scot un consum in jur de 8.7...si asta e cel mai mic reusit pana in momentul de fata…si de vreo cateva luni nu am mai rusit aceasta performanta…
Prin oras de ex, e undeva la 15...ceea ce mi se pare extraordinar de mult. Este ceva de facut in privinta asta? Este vreo cauza anume pentru care consumul e asa mare? Stiu ca prin oras e mai mare ca inafara...dar totusi...15 parca e cam mult…
Se poate face ceva in privinta consumului...eventual o vizita in reprezentanta sa verifice motorul sau---? Orice Idee ar fi apreciata.

Mai mentionez ca in momentul in care am luat-o avea si instalatia de gaz pe ea, de la Prins...e posibil ca asta sa fie cauza consumului asa mare? Din povestile celor la care am fost ptr instalatia de gaz, ma refer aici in Sibiu, la mecanic specializat pe partea de instalatii de gaz, spunea ca e de top instalatia si ca pe piata e cam ce se poate mai bun in ceea ce privestze instalatia (nu ma laud, doar ca expun toate informatiile, in caz ca conteaza), si din motivul asta as tinde sa cred ca nu e instalatia problema...dar nu imi pot da seama de ce consuma atat de mult.

In rest, sunt foarte multumit, recent m-am urcat intr-un Audi A4, 2016, diesel, si ca si comfort, cel putin...pfff...peste Audi.

Mersi mult de raspunsuri.
Toate cele bune si weekend fain.


Înapoi la i40

cron