Prima pagină Diverse Trist dar adevarat Bizonii din trafic

Bizonii din trafic


Mesaj necitit 02 Noi 2011, 10:45
Marian.s Avatar utilizator
Site Admin
Site Admin

Mesaje: 387
Localitate: Bucureşti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1.6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2011
Status: Omul cu toporul
Din nefericire avem de-a face cu ei zilnic...sincer imi pare rau ca TopGear Romania nu mai organizeaza campania "Hoo cu tata..", campanie anti bizonilor din trafic. De cand sunt acasa si tot bantui pe net am dat din fericire pentru mine si noi de acest site, http://numeredemasini.com. Eu unul am de gand sa il folosesc. Sper ca si voi.

Mesaj necitit 02 Noi 2011, 11:04
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

Foarte interesant....



Sper sa nu ne vedem masinile / numerele de inmatriculare pe aici :))

Mesaj necitit 02 Noi 2011, 11:41
Marian.s Avatar utilizator
Site Admin
Site Admin

Mesaje: 387
Localitate: Bucureşti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1.6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2011
Status: Omul cu toporul
Si eu sper acelasi lucru. Sa nu ne gasim numerele de inmatriculare pe aici. Numai ca idea tipului (tipilor). Un rau necesar as spune, putem totusi sa ii facem reclama. De aceea eu voi posta linkul si pe Facebook. In speranta ca reusim sa promovam ideea in sine, nu altceva.

Mesaj necitit 12 Dec 2012, 21:08
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

Campania "Să bei şi să conduci e o crimă", lansată în perioada sărbătorilor pentru a atrage atenţia asupra pericolelor consumului de alcool la volan.

Poliţia Rutieră a lansat un spot video pentru a atrage atenţia asupra pericolelor consumului de alcool la volan. Spotul video va fi prezentat cu ocazia sărbătorilor de iarnă, în condiţiile în care în această perioadă creşte numărul accidentelor rutiere cauzate de consumul de alcool.

Intitulat "Şampania", spotul transmite mesajul "Să bei şi să conduci e o crimă. Sărbători responsabile". Imaginea prezentată este cea a unei sticle de şampanie care tocmai a fost desfăcută, pe fundal se aude o împuşcătură, apoi gâtul sticlei fumegă îndelung.

Spotul poate fi vizionat pe Youtube, dar va fi difuzat şi la mai multe posturi TV în regim de campanie socială.

"Sticla pe care o goleşti înainte să conduci te poate transforma într-un criminal. Era nevoie de o astfel de abordare agresivă în preajma sărbătorilor, perioadă din an când creşte concentraţia de alcool în sângele românilor. Poate văzând acest spot, mai puţini şoferi se vor încumeta să conducă atunci când ar trebui să ia un taxi. Ideea spotului o aveam de ceva timp. La un moment dat, s-a ivit ocazia să o şi filmăm cu o cameră performantă. Restul a mers perfect, puţine proiecte din an se aprobă şi se produc atât de repede. Colaborarea cu Poliţia Rutieră a fost o experienţă profesională exemplară.", a declarat Liviu David, creative director la Next Advertising, agenţia de publicitate care a realizat spotul.

Mesaj necitit 22 Dec 2012, 22:46
Geopel Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 1712
Localitate: Bucuresti
Tipul: Signum
Capacitatea cilindrică: 2172
Combustibil: motorina
Anul fabricaţiei: 2003
Tot din categoria campanie impotriva accidentelor rutiere adaug un film destul de socant.
ATENTIE! Imagini cu puternic impact emotional: http://youtu.be/ktsK4G5-cdk
Intamplator sau nu, la cateva minute diferenta dau de clipul asta (impact minor :) ): http://youtu.be/rdah3d-3zDM

Mesaj necitit 18 Iun 2013, 14:38
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

Realitatea din trafic...

Un accident rutier grav s-a petrecut, în jurul orelor 12, pe podul de butelii. Un autobuz RATC a rămas suspendat pe firele de tensiune. Pompierii de la ISU Dobrogea s-au chinuit mai bine de jumătate de oră să tragă autobuzul.

Se pare că şoferul a suferit un preinfarct şi a leşinat, moment în care a tras stânga de volan, astfel petrecându-se tragedia.


Înapoi la Trist dar adevarat

cron