Prima pagină Diverse Topic despre orice tigari electronice

tigari electronice

Să vorbim.....

Mesaj necitit 11 Dec 2012, 08:07
Dannyboy

Eu cred ca e rezistenta atomizorului. Acumulatorul n-are nimic. Zi ce atomizor ai, un link, ceva.

Mesaj necitit 11 Dec 2012, 09:06
Geopel Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 1712
Localitate: Bucuresti
Tipul: Signum
Capacitatea cilindrică: 2172
Combustibil: motorina
Anul fabricaţiei: 2003
Cred ca e ASTA.
Da Dane, mi-am bagat nasu' prin niste forumuri si am ajuns la aceeasi concluzie. Am crezut ca piesa e cam 1/2 din pretul total, dar vad ca e mai "subtire", asa ca merg azi sa o rezolv cumva. 18 lei in 2 luni e, raportat la cat dadeam pe tigari, OK. Multumesc pt. atentie. Aseara eram semisevrat, altfel nu mai postam aici. Am bagat in cele din urma una "originala" si m-am linistit la creieras.

Mesaj necitit 11 Dec 2012, 10:28
RaiMaN Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 248
Localitate: Bucuresti
Tipul: Sportage
Capacitatea cilindrică: 1.7
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2017

Mai bine iei asta si schimbi doar asta si iesi muuult mai ieftin :)

Mesaj necitit 11 Dec 2012, 13:24
Gladiator

CEL MAI BINE ............sa renuntati la tigari ...... :-BD .... :-BD .... :-BD

Mesaj necitit 11 Dec 2012, 16:00
Dannyboy

Cel mai bine te anunt ca bataia doare.
Geo, e bine ce a zis Raiman. Am folosit ce ai tu, problema la alea e ca se fisureaza plasticul ala. Am trecut pe ce a zis sus-citatul si e foarte bine. Sfat: fii tare, am deja un an si 2 luni de cand nu mai fumez.

Mesaj necitit 11 Dec 2012, 18:35
Geopel Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 1712
Localitate: Bucuresti
Tipul: Signum
Capacitatea cilindrică: 2172
Combustibil: motorina
Anul fabricaţiei: 2003
Multumesc tuturor pt. idei, sfaturi si incurajari. Am rezolvat azi cu 10 lei de unde am luat-o, ca tot am avut drum pe acolo. Cica m-a tinut bine 2 luni fara probleme.
Daca scap de tigara clasica cu ajutorul celei electronice, cum scap de cea electronica? O scap pe jos? :D

Mesaj necitit 11 Dec 2012, 19:52
Dannyboy

Nu, mi-o dai mie :D
La mine a ramas ticul, gestul. Si p-ala mi-l luati? :BangWall

Mesaj necitit 04 Apr 2013, 10:37
Dannyboy

Astazi am bagat in exploatare acest clearomizor. Deosebirea de celelalte e ca rezistenta e permanent scufundata in lichid fiind pozitionata la baza rezervorului. Da o cantitate buna de abur, deci pentru mine e OK. deocamdata.

Mesaj necitit 04 Apr 2013, 16:20
RaiMaN Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 248
Localitate: Bucuresti
Tipul: Sportage
Capacitatea cilindrică: 1.7
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2017

E ok, pana incepe sa se inunde :)

Mesaj necitit 04 Apr 2013, 18:22
Alex_Ntz Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 203
Localitate: Bucuresti/Calarasi
Tipul: I30
Capacitatea cilindrică: 1.4/109 CP
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
De astazi am intrat si eu in randul tehnologiei , mi-am cumparat un set de 2 tigari Ego-T cu atomizor CE4, nu stiu daca reusesc sa ma las ( nu le-am luat cu gandul asta) dar macar sa le raresc. Am inceput cu un USA Mix de 24mg (astia zic ca ar fi marlboro rosu mie mi se pare cocean de porumb) si ma tot gandesc care sa fie urmatoarea/urmatoarele achizitii, a incercat cineva Cola? Pe mine ma cam tenteaza.

Mesaj necitit 04 Apr 2013, 18:38
Dannyboy

Cola n-am incercat, bag menthol la greu.
Cum adica sa se inunde?

Mesaj necitit 04 Apr 2013, 21:07
Geopel Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 1712
Localitate: Bucuresti
Tipul: Signum
Capacitatea cilindrică: 2172
Combustibil: motorina
Anul fabricaţiei: 2003
@Alex_Ntz: am inceput si eu de trei luni si am tot incercat diverse arome. Chestia cu denumirea dupa marca de tigarii e frectie la picior de lemn. De fapt e abureala 100% din partea vanzatorului. Nu vei vedea producator de tigari sa faca asa ceva...
Eu m-am inteles cel mai bine cu "Traditional Tobaco", iar in masina mai tin cate o sticluta cu aroma de cafea.
Si, nu in ultimul rand, vei avea o mare realizare daca totusi te lasi de tigari. Ti-o spune un fost fumator inrait, care mai are doar 50% din dinti, si aia varza...

Mesaj necitit 04 Apr 2013, 21:26
Dannyboy

Am uitat sa specific. Am un an si jumatate de cand nu am pus tigara in gura, si nici nu tanjesc. Saracia asta electronica imi e suficienta. Nu stiu daca a fost vorba de dependenta de nicotina, dar la mine e sigur dependenta de gestica, a ramas miscarea aceea de a trage din tigara, ceea ce se realizeaza si cu dracovenia asta.

Mesaj necitit 04 Apr 2013, 21:32
RaiMaN Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 248
Localitate: Bucuresti
Tipul: Sportage
Capacitatea cilindrică: 1.7
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2017

Dane, adica sa se supra-alimenteze...

Mesaj necitit 04 Apr 2013, 21:43
Alex_Ntz Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 203
Localitate: Bucuresti/Calarasi
Tipul: I30
Capacitatea cilindrică: 1.4/109 CP
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Nu fumez chiar asa mult, undeva la 4 pachete pe saptamana. Cel mai mult ma supara faptul ca am inceput sa fumez mult in masina. @Geopel e bine de tinut minte, am mai vazut unele care ma atrag Cuba Cigar, Turkish Tobacco, Havana, Whisky, iar din astea dulci as incerca Cola si Coacaze cu toate ca am asa o urma de indoiala ca mi-e ca imi ramane pe buze gust dulce. Mai am o intrebare, cum procedati la curatare? Se spala?

Mesaj necitit 04 Apr 2013, 22:01
Geopel Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 1712
Localitate: Bucuresti
Tipul: Signum
Capacitatea cilindrică: 2172
Combustibil: motorina
Anul fabricaţiei: 2003
Ocazional (vei realiza singur cand :) ) vei schimba soclul acela din interior (Dane, help...) care sustine si rezistenta cu fitilul. E bine sa ai mereu unul de rezerva.
Cat despre masina, chestia asta lasa mai putin miros, dar murdareste mai mult geamurile. Dar se merita, macar pt. dinti... ;)

Mesaj necitit 04 Apr 2013, 22:04
RaiMaN Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 248
Localitate: Bucuresti
Tipul: Sportage
Capacitatea cilindrică: 1.7
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2017

Eu fac dry burn cam la 5 zile... daca simt gust de ars fac mai repede...
Tu ai CE4.. e mai greu cu ala.. iti recomand acest clearomizor sau acesta, pentru ca poti schimba doar partea cu rezistenta... adica nu mai dai 20 de lei pe unu nou ci dai 6-10 lei...
Eu folosesc rezistenta asta cu succes de ceva timp si o schimb cam la 3 sapt...

Mesaj necitit 04 Apr 2013, 22:35
Alex_Ntz Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 203
Localitate: Bucuresti/Calarasi
Tipul: I30
Capacitatea cilindrică: 1.4/109 CP
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Mai precis este exact ca asta (si la culoare chiar :)) ) http://vapers.ro/clearomizoare/1625-clearomizer-ego-vapez-galben.html
Am 2 tigari identice, deci am sa ma apuc de luat piese atunci cand se duce prima :D

Mesaj necitit 04 Apr 2013, 22:51
Dannyboy

Iti doresc sa nu se fisureze plasticul ala galben cum ni s-a fisurat mie si lui Raiman. Mi-a placut cum functioneaza, dar am renuntat la el din cauza asta. In orice caz, iti urez „abureala” placuta.

Mesaj necitit 04 Apr 2013, 23:03
RaiMaN Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 248
Localitate: Bucuresti
Tipul: Sportage
Capacitatea cilindrică: 1.7
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2017

La tipul ala nu ai ce piese sa iei... e dintr`o bucata... cand se strica, iei altul. de asta ti le`am recomandat pe cele 2..

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Topic despre orice