Prima pagină Diverse Să mai şi râdem Funny

Funny

De cine?

Mesaj necitit 05 Mar 2014, 19:41
Dannyboy

Eu nu zambesc...
Zambeste.jpg

=))
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Mesaj necitit 07 Mar 2014, 19:43
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."


Mesaj necitit 09 Mai 2014, 18:49
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."


Mesaj necitit 11 Iun 2014, 10:42
dan_paul Avatar utilizator
Site Admin
Site Admin

Mesaje: 687
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1.4/109 CP
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
11.jpg
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Mesaj necitit 17 Iun 2014, 16:44
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

Provincial bătut în Drumul Taberei după ce a întrebat unde e staţia de metrou


Un cetăţean venit din provincie a fost linşat de mai mulţi locuitori din Drumul Taberei, care au crezut că omul face mişto de ei, pentru că a întrebat unde e cea mai apropiată staţie de metrou. Locuitorii din Drumul Taberei spun că au fost ofensaţi de întrebarea provincialului: ”Să ne lase în durerea noastră, că ni s-a promis metrou de zeci de ani şi tot nu avem. Chiar trebuie să ne umilească?”, spune Robert Acrişor, unul din oamenii care l-au bătut pe provincial.

Când a aflat că cea mai apropiată staţie e la distanţă mare de cartier, cetăţeanul a întrebat unde e intrarea în Parcul Moghioroş, că ar vrea să se odihnească, dar asta nu a făcut decât să agraveze lucrurile: ”Au început să mă înjure, că ce, eu nu ştiu că parcul e închis de doi ani? Am chemat un echipaj de poliţie, dar când au aflat situaţia m-au bătut şi poliţiştii, motivând că i-am făcut să-şi rupă maşina degeaba prin gropile din Drumul Taberei”, povesteşte cetăţeanul inconştient.

Nedumerit de situaţia din Drumul Taberei, provincialul a întrebat naiv: ”Dar primarul vostru ce face? Cu ce se ocupă, dacă metrou nu aveţi, parc nu aveţi?”. În acel moment oamenii au scos cuţitele şi l-au fugărit, de nervi. Provincialul povesteşte că din fericire a reuşit să se ascundă într-unul din şanţurile imense din cartier, pe care nu şi le poate explica: ”Se lucrează la Canalul Bucureşti-Dunăre? Că metrou am înţeles că nu sunt şanse să se facă”, a mai spus provincialul.

Tare intrebarea.... :D

Mesaj necitit 14 Ian 2015, 10:37
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

CELE MAI TRĂSNITE nume de firme din România

"Dacă vreţi să faceţi afaceri de succes, ar fi bine să invocaţi încă din start ajutorul divin. Aşa s-au gândit, probabil, cei care au deschis firma „DUMNEZEU TRĂIEŞTE ŞI VORBEŞTE SRL" din Sibiu, specializată în creşterea ovinelor, caprinelor, cabalinelor, măgarilor, catârilor şi asinilor. În Dolj am întâlnit o altă firmă, „ISUS TE IUBEŞTE SRL" care se ocupă cu exploatarea forestieră, asta pe lângă firmele cu nume de sfinţi în genul„SFÂNTUL ARHANGHEL MIHAIL SRL" sau "SFÂNTUL PATRU IMPEX SRL", din Băileşti, specializată în fabricarea de construcţii metalice şi părţi componente ale structurilor metalice", spun cei de la Keysfin, într-un comunicat de presă remis B365.ro.

Cei care n-au avut curajul să invoce sfinţii, s-au gândit la miracole şi alte evenimente creştine. Aşa au apărut „INVIEREA DOMNULUI BUCURESTI PENTRU PRESTĂRI SERVICII", EVANGHELIA CONSTRUCT SRL din Bucureşti, „INGERUL PĂZITOR SRL" din Călăraşi, „INVIEREA LUI LAZĂR SRL" din Giurgiu, „MIRACOL - FRUCTE ŞI LEGUME SRL" din Glina, PĂMÂNTUL FĂGĂDUINŢEI din Ploieşti, „APA VIE SRL" din Tg. Jiu şi „SPIRIDUSUL CREATOR SRL-D" din Popeşti Leordeni, asta pe lângă cele şapte firme care conţin revelaţii în denumire, precum „REVELAŢII IMPEX SRL".

Sursa

Mesaj necitit 10 Noi 2015, 14:27
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

Parcare in Bucuresti...

WP_20151109_005[1].jpg

WP_20151109_008[1].jpg

WP_20151109_009[1].jpg


:touche
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Anterior

Înapoi la Să mai şi râdem

cron