Prima pagină Diverse Să mai şi râdem "Perle"

"Perle"

De cine?

Mesaj necitit 29 Iun 2011, 18:10
Marian.s Avatar utilizator
Site Admin
Site Admin

Mesaje: 387
Localitate: Bucureşti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1.6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2011
Status: Omul cu toporul
Doamneeeee....vis a vis de ''perle''...te gandesti ca astia vor ajunge la putere, intr-un fel sau altul...
Va fi probabil o generatie de ''care este''. Si ne mai miram acum catva timp privind in ograda unchiului Sam ca elevii lor ''este'' semianalfabeti. Am aflat pe pielea personala ca este aproape adevarat. Dar uite ca dupa ce am adoptat cu ''succesuri'' guma de mestecat, blue-jeans-ii si striptease-ul, importam si analfabetismul. Sau dracu stie cum poate fi catalogata ignoranta asta a lor... :BangWall

Mesaj necitit 29 Iun 2011, 18:34
Bog54 Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 2886
Localitate: Bucureşti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,6/122 CP
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: Omul de serviciu

Matiane, am întâlnit nişte specimene ieşite de pe bîncile facultîţii......moamăăăăă, nu am cuvinte. De toată jena.

Mesaj necitit 29 Iun 2011, 18:44
Marian.s Avatar utilizator
Site Admin
Site Admin

Mesaje: 387
Localitate: Bucureşti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1.6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2011
Status: Omul cu toporul
O da, stiu, ma lovesc de ei in fiecare zi pe la ghiseele bancilor sau pe la administratia financiara, militie, etc. Cel mai recent... in ziua in care am platit avansul la masina m-am dus la o sucursala BRD pt a depune banii la prima ora (sa mearga treaba repede), in acelasi timp mai aveam nevoie de un extras de cont al contului personal. Intrucat C.I.-meu expira pe 1 iulie, ca un cetatean responsabil imi depusesem actele pt preschimbare C.I. si eram posesor de copie xerox a C.I. + adeverinta ca C.I.-ul meu e oprit la militie pt preschimbare. Si uite cum incercam sa o conving pe don'soara de acolo ca eu vreau sa depun banii in contul Hyundai Auto Romania pt achizitionare masina si ea incerca sa ma convinga ca nu se poate ca trebuie sa verifice daca se poate. Si asta DUPA ce imi eliberase un extras de cont personal cu aceeasi copie xerox + adeverinta militie ca am C.I. oprit la ei... Mirobolant...dar am reusit sa depun banii dupa o ora de asteptare. Depus, repet, nu retras...

Mesaj necitit 29 Iun 2011, 18:57
Bog54 Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 2886
Localitate: Bucureşti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,6/122 CP
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: Omul de serviciu

Sunt atât de multe întâmplări cu astfel de specimene trăite cred că de toţi. Dacă le-am povestii...nu ştiu dacă am putea să terminăm vreodată. :))

Mesaj necitit 29 Iun 2011, 19:05
Rica Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 973
Localitate: Bucuresti
Tipul: xantia
Capacitatea cilindrică: 1600
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 1994
au oprit si adeverinta de la militie?
nu putea sa faca o copie si sa stampileze conform cu originalu'?
tu de ce ai acceptat si ai lasat-o?

Mesaj necitit 29 Iun 2011, 19:16
Marian.s Avatar utilizator
Site Admin
Site Admin

Mesaje: 387
Localitate: Bucureşti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1.6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2011
Status: Omul cu toporul
@Rica, eu ma legitimam cu o copie C.I. si aveam o adeverinta de la militieni, stampilata cum ca C.I. cu seria si nr este oprit la ei pt preschimbare... de semanat cu poza semanam, aveam permisul de conducere, id-ul de la munca, cardul de salariu de la ei, etc...si eu depuneam bani, nu retrageam :)) :)) :))

Mesaj necitit 29 Iun 2011, 19:20
Rica Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 973
Localitate: Bucuresti
Tipul: xantia
Capacitatea cilindrică: 1600
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 1994
asta am inteles,da' adeverinta aia poate iti mai trebuie
eu am vazut asta la una bucata banca cum casierita nu vroia sa ii ia banii unei cliente care venea zilnic si depunea
in ziua respectiva uitase CI-ul si avea permisul
asa ca bucura-te ca a acceptat si asa

Mesaj necitit 29 Iun 2011, 19:22
Marian.s Avatar utilizator
Site Admin
Site Admin

Mesaje: 387
Localitate: Bucureşti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1.6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2011
Status: Omul cu toporul
Ieri mi-am ridicat de la militie, C.I.-ul nou valabil pe 10 ani, doamne, sper ca in astia 10 ani sa nu am treaba si cu astia iar...mi-au scos mai multe fire de par alb decat don'soara BRD...

Mesaj necitit 29 Iun 2011, 21:24
Acc3nt Avatar utilizator
Membru Argint
Membru Argint

Mesaje: 496
Localitate: Bankeryd, Suedia
Tipul: Ioniq 5
Capacitatea cilindrică: 0000
Combustibil: Electric
Anul fabricaţiei: 2021

Ce ziceti de asta:
Prietena fratelui meu lucreaza la o banca (nu d-aia din Cismigiu :p rãilor X( ) si tata ar vrea sa-si faca un imprumut, a fost el la o alta banca (nu d-aia din Herastrau, Doamne n-am vazut oameni mai uraciosi :touche ) si l-au aburit aia cu DAE. Tata stie ca fata lucreaza la banca (asta e chiar d-aia din Tineretului B-) ) si o intreaba ce-i aia DAE. Si acum raspuns inteligent: " NU STIU"
q.e.d.

Mesaj necitit 29 Iun 2011, 21:33
Dannyboy

Mai vorbesti cu frate-tau? =))

Mesaj necitit 29 Iun 2011, 21:35
Acc3nt Avatar utilizator
Membru Argint
Membru Argint

Mesaje: 496
Localitate: Bankeryd, Suedia
Tipul: Ioniq 5
Capacitatea cilindrică: 0000
Combustibil: Electric
Anul fabricaţiei: 2021

Are si el "perlele" lui, sti tu "cin-s-aseamana se aduna"

Mesaj necitit 29 Iun 2011, 21:39
Dannyboy

Iubesc perlele. Mai ales alea din oceanul indian.
Apropo de perle:
Ador munca. As sta ore intregi sa o admir.

Mesaj necitit 29 Iun 2011, 21:39
Marian.s Avatar utilizator
Site Admin
Site Admin

Mesaje: 387
Localitate: Bucureşti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1.6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2011
Status: Omul cu toporul
@Acc3nt...mor de ras...ma doare burta, nu mai pot...

Mesaj necitit 30 Iun 2011, 05:50
Paciu

@Accent...lucreaza fata la banca...dar ce lucreaza de nu stie ce este DAE? Poate lucreaza la un pulover si dupa ce termina pleaca. :))

Mesaj necitit 30 Iun 2011, 12:12
Rica Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 973
Localitate: Bucuresti
Tipul: xantia
Capacitatea cilindrică: 1600
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 1994
face ciorapi :))
a terminat carambu' si se muta la domn' director sa faca patea cealalta la..,stiti voi care :ymdevil:
e toate varza :down

Mesaj necitit 28 Oct 2011, 15:36
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

CE FACETI CU CNP-URILE NOASTRE?

Ia uite pixelul albastru.........

Mesaj necitit 20 Feb 2012, 15:32
Dannyboy

Daca tot e cu PERLE...

Copiii spun lucruri traznite…dar adevarate!

Ce este răscoala?
Răscoala înseamnă, când părintii nostri nu găsesc bani si atunci răscolesc ca sa găsească. (8 ani)

Ce este economia?
Economie înseamnă sa nu mai cheltuim din salariu, ca sa-l punem la banca. Cheltuim numai din ciubucul, care ni-l da seful. (7
ani)

Ce sunt amprentele?
Amprentele e când punem mana pe o clanta si rămân degetele acolo si le găseste politia. (8 ani)

Ce este tristetea?
Tristete înseamnă când un om vine la altul si bea mult. (7 ani)

De ce se bat potcoave cailor?
-Calului i se bat potcoave, pentru ca potcoavele sunt mai usoare decât calul si ele merg mai repede decât calul. (8 ani)
-La cal se pune potcoave, sa nu cada calul pe spate, atunci când pune frâna, calul se întepeneste în potcoave. (9 ani)
-La cal se pune potcoave ca sa tropăie pe strada, ca daca nu tropăieste nu e cal. (7 ani)

Ce este respectul?
Respect înseamnă sa te scoli si sa stea babele pe scaun. (9 ani)

Ce înseamnă cuvântul “modern”?
Modern e când vezi ceva frumos si e scump si n-ai bani. (7 ani)

Cum rezista pasările calatoare sa zboare, zi si noapte, mii de kilometri?
Rândunicile când pleacă în tarile calde, pe drum se asează pe aripa berzei si se odihnesc. Pasările când pleacă asa departe îsi iau mâncare la ele intr-o sacose. Înainte de a zbura, mai stau o luna, doua, sa se odihnească. (7 ani)

Daca pământul se învârteste, cum de nu cădem de pe el?
-Nu se învârteste decât Pământul, asfaltul nu se învârteste. (6 ani)
-Pământul este rotund. Noi nu cădem de pe el, pentru ca străzile sunt drepte, ele nu sunt rotunde. (8 ani)
-Pământul are forma rotunda, noi nu cădem de pe el, ca noi nu mergem acolo, unde se face el rotund. (7 ani)

Ce este Biblia?
Biblia este o carte lăsată de Dumnezeu, ca sa se afle despre viitor. În ea scrie ca vor fi două războaie mondiale si amândouă vor fi câstigate de către romani si chiar asa s-a si întâmplat. (6 ani)

Ce este acela un secret?
-Secretul este atunci când nu trebuie sa stie militia. (6 ani)
-Secretul este un om, care ii spune secretar de partid. (6 ani)

La ce foloseste steagul?
Steagul foloseste, ca atunci când veneau turcii peste noi, ei nu stiau peste ce tara veneau si atunci noi le arătam steagul si după aia ei stiau. (7 ani)

De ce ne spălam cu săpun?
Noi ne spălam, ca sa dam săpun în ochi la microbi. (5 ani)

Ce este injectia?
-Injectia foloseste ca sa moara microbii. Serul ala are în el otrava de microbi. Serul se duce la tot roiul de microbi, ei zic ca aia e carne si mănâncă si moare. (8 ani)
-Lichidul la injectie e otrăvicios, ca sa-i omoare pe microbi. (6 ani)
-Ii baga injectia la popou si la om si la microb si pe el îl omoară, ca e mai mic. (7 ani)

Ce este ministrul?
-Ministru e un om care sta pe scaun si le spune la altii sa facă cerere. (7 ani)
-Ministru e un om care a învătat zece clase si s-a dus la serviciul de ministrii. (8 ani)

Ce sunt tăranii?
-Tăranii sunt oameni săraci, care nu au ce sa mănânce si vorbesc pe alta limbă, pe tărăneste. (8 ani)
-Tăranii sunt aceia care se ocupă si cu agricultura. (8 ani)
-Tăranii sunt oameni care le-a dat Cuza Pământ. În al Doilea Război Mondial, ei mai vroiau Pământ, ca s-a fărâmitat la bombe. (10)
-Tăranii sunt oamenii de la tară care n-au iaurt si noi când mergem la tară, le ducem iaurt, cascaval si brânză. (7 ani)
-Tărani înseamnă un om care vrea sa facă buletin în Bucuresti. (8 ani)

Ce sunt vecinii?
-Vecinii sunt niste oameni care stau la un loc si când nu au mălai, ei se împrumută. (7 ani)
-Vecinii sunt niste oameni, care tatăl meu si mama mea se împrietenează, ca sa-i dea o sută de lei. (8 ani)

Ce este acela un serviciu?
Servici e un om care stă si semnează condica, sau stă ca sa bea o cafea. (7 ani)

Ce sunt microbii?
-Microbii sunt niste viermisori, stă la măsea, mănâncă, se satură si p’ormă iese afara, se asează pe trotuar si când trec oameni le intra lor în gura. (7 ani)
-Microbii sunt niste gândăcei mici de tot, ei suunt ascunsi pe la aprozar. Ei vede ca ai cumpărat cartofi, sare pe cartofi si daca nu-l speli pe cartof, tu mori. (7 ani)
-Microbii intra înăuntru la om si acolo lasă fel de fel de murdarii, ca ei sunt murdari pe picioare si îl îmbolnăveste pe om. (7 ani)

Cum luminează licuricii?
-Licuricii au un pic de par si gaz si piticii ii dau foc si se aprinde.
-Licuricii sunt mici, au o lampa si vin la oamenii care visează si se uita la ei, cu lampa, ca sa vadă ce visează. (7 ani)

De ce au cruce pe spate unii păianjeni?
Unii păianjeni au cruce, ca ei sunt popa la păianjeni. (7 ani)

De ce îsi fac oamenii cadouri?
Oamenii îsi fac cadouri, ca sa nu fie nesimtiti. (7 ani)

De ce găina nu zboară pe sus, ca celelalte păsări?
Găina nu zboară pe sus ca celelalte păsări, pentru ca-i e frica sa nu scape oul, când ii vine sa-l facă. (10 ani)

De ce unii oameni donează sânge?
Oamenii care au calorii grase, probabil ca ăstia sunt oameni grasi, donează sânge la aia care le curge sânge din nas. (7 ani)

Pe unde tot zboară avioanele, unde se tot duc, toata ziua si toata noaptea?
Avioanele merg în Germania , la munte, la mare si la Breaza. (5 ani)

La ce folosesc sprâncenele?
Sprâncenele folosesc ca sa tina fruntea sus, sa nu-i vina fruntea pe ochi. (6 ani)

Daca bretelele tin pantalonii, ce tine cravata?
Cravata e făcuta sa se spânzure unii bărbati si sa le ia altii gagicile lor. (9 ani)

De ce exista ceasuri cu cuc si nu cu cocos, din moment ce cocosul e cunoscut ca ne trezeste dimineata?
-Ceasurile sunt cu cuc si nu cu cocos, deoarece cucul a fost prima pasare sculatoare. (11 ani)
-Mult mai usor învată un mecanism cu roti dintate sa zică: Cu-cu decât Cu-cu-ri-gu. (13 ani)
-Mesterul care a băgat prima data cucul în ceas s-a gândit ca nu poate sa strâmteze ditamai cocosul si sa-l bage acolo, si de atunci ceasul a rămas asa, cu cuc si nu cu cocos. (11 ani)

De unde vine obiceiul sa spunem ca trebuie udata încăltămintea sau haina noua?
Obiceiul ca trebuie udata haina sau încăltămintea noua vin de la prietenia omului cu băutura. (14 ani)

Chiar nu se poate învăta fără note la scoala?
Profesorii nu renunta la note în scoala, pentru ca s-ar lipsi de plăcerea pe care o au când unii elevi ii implora sa nu-i lase
corijenti. (12 ani)

Mesaj necitit 21 Feb 2012, 17:57
Geopel Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 1712
Localitate: Bucuresti
Tipul: Signum
Capacitatea cilindrică: 2172
Combustibil: motorina
Anul fabricaţiei: 2003
Dannyboy scrie:
-Licuricii sunt mici, au o lampa si vin la oamenii care visează si se uita la ei, cu lampa, ca sa vadă ce visează. (7 ani)

.....................................................................................................................................................

O asa perla dulce mai rar!

Mesaj necitit 27 Feb 2012, 21:05
Geopel Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 1712
Localitate: Bucuresti
Tipul: Signum
Capacitatea cilindrică: 2172
Combustibil: motorina
Anul fabricaţiei: 2003
Ca si abonat al RCS & RDS am primit un fluturas, reclama la noul post de stiri Digi24.
"Actualitate in direct", "jurnalisti de marca", "stiri relevante", bla bla bla.

Remarc insa asta: "Digi24 isi propune (...) sa ofere publicului stiri credibile."
B-) . Gura pacatosului adevar graieste.

Mesaj necitit 29 Feb 2012, 15:09
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

Care e bancul cu IBM la moldoveni?
Ai biem o bere!......

Cum se numeste pe moldoveneste piure-ul de cartofi?
Barabuli batushitzi.

Ce e ala "piron"?
Locul de unde te urci in tren.

Cum se cheama pe moldovineste filmul "Lovitura fulgeratoare" ?
Palitura crânshina.

Dar filmul "Razboiul stelelor"?
Galshiava pi shier.

Cum il numesc moldovenii pe Mihai Viteazul?
Mihaitza Bataiosu.

Cum se numeste pe moldovineste lovitura de colt la fotbal?
Palitura di ungher

Cum se numeste pe moldovieneste lovitura de pedeapsa?
Palitura di osanda

Cum se numeste pe moldovineste filmul "Salvati de clopotel"?
Izbaviti di talangutza.

Care-i treaba la Suceava ?
Bei, mananci si stai dijeaba.

Care-i deviza moldoveanului?
Viata-i scurta. Daca tot n-o putem lungi, hai s-o facem lata!

Următorul

Înapoi la Să mai şi râdem