Prima pagină Diverse Ştiri Stiri ..... TRAZNITE

Stiri ..... TRAZNITE

De la lume adunate

Mesaj necitit 21 Mar 2012, 20:49
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

Invitată astăzi în emisiunea lui Cătălin Măruţă pentru a discuta despre dieta de 20 de mii de calorii pe zi, obiecte care seamănă cu o banană şi sex cu oameni realmente foarte bătrîni, Oana Lis, soţia lui Viorel Lis, a ţinut să-şi ceară scuze poporului mexican pentru cutremurul de 7,9 grade înregistrat ieri seară în America Centrală.

“N-am vrut să se întîmple aşa dar aranjam ceva prin casă şi m-am împiedicat de una din femeile conflabile ale lui Viorel. Am dat să mă prind de bibliotecă dar am alunecat pe un tub de lubrifiant şi am căzut cît sînt de lată. Înţeleg de la televizor că micul meu accident casnic a tulburat o placă tectonică provocînd astfel un cutremur devastator în Mexic. Scuzeeeeee! Vina mea. N-o să se mai întîmple”.

Sursa: http://www.catavencii.ro/Oana-lis-reven ... _3590.html

Mesaj necitit 04 Mai 2012, 11:13
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

Crin Antonescu vrea să introducă obligativitatea somnului de după-masă.

“Dacă vrem să scoatem România din haznaua în care a fost scufundată de PDL şi aliaţii săi politici, singura soluţie este să introducem obligativitatea somnului de după-masă în rîndul funcţionarilor publici”, a declarat Antonescu. “E o măsură modernă, reformatoarea aplicată cu succes în multe state ale Uniunii Europene. Nu are rost să vă spun că nenumărate studii au demonstrat că fără somnul de după-masă funcţionarii sînt arţăgoşi, neproductivi, se foiesc tot timpul şi cască. Aşa, după 2-3 ore de somnic, te trezeşti fresh, ai chef de muncă, iar viaţa e mult mai frumoasă”. Pe finalul discursului său, Antonescu a declarat de asemenea că, în funcţie de rezultatele proiectului legislativ, somnul de după-masă obligatoriu ar putea fi extins şi la sectorul privat.

Mesaj necitit 04 Mai 2012, 19:57
Radu_dac Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 852
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,4L
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2011
Apai cum fu' vorba din batrini - FIE OMU' CIT DE MIC,MANCA SI SE CULCA UN PIC ! (aferim bibicule,ca nenea Iancu e mai "treaz" ca niciodata.....!!!!)

Mesaj necitit 04 Mai 2012, 20:01
Geopel Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 1712
Localitate: Bucuresti
Tipul: Signum
Capacitatea cilindrică: 2172
Combustibil: motorina
Anul fabricaţiei: 2003
Eu as propune somn de voie!
..................................

Intradevar, exista (anumite) firme private unde se permite o pauza de somn in timpul orelor de program.
Dar... in Romania ?? !! ... LA FUNCTIONARII PUBLICI ??? !!! ...
BIG PROBLEM !

Sa presupunem ca, cetatean constiicios, te duci la ghiseu si intentionezi sa achiti oarece taxe si/sau impozite. Dai de un mosulica, in pragul pensionarii de vreo 10 ani, care sforaie de duduie ministerul de finante (te gandesti ca, deh, varsta...) si o colega a vajnicului perceptor iti comunica, intre doua reprize de cascaturi, cum ca sunt obligati prin lege sa doarma!!!... si esti rugat sa revii peste o ora.
Revii peste o ora si 10 minute (ca, deh, nu e politicos sa deranjezi omu' cand se intinde) si afli cum ca....... nu s-a trezit pt. ca avea de recuperat pauza de somn de cu o zi inainte cand, datorita faptului ca servise o cafeluta inainte, nu a avut somn...!!!
Ce faci?... :-?

::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::::

A postat Radu inainte dar, cum ne pupam :D ... la idei, e ok!

Mesaj necitit 17 Mai 2012, 09:55
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

Marian Vanghelie, prostit de un spaniol să dea sectorul 5 pe două mărgele şi o oglindă



....se pare că mii de locuitori ai sectorului au fost duşi în rezervaţii de soldaţii spanioli, aceştia golind totodată de aur şi mirodenii majoritatea amaneturilor din zo­nă.

Contactat telefonic, ambasadorul Spaniei la Bucureşti, domnul Julio Iglesias, a declarat că totul e o neînţelegere uriaşă. „Domnul Vanghelie şi tribul său au perfectă dreptate! Afacerea pică. Iniţial credeam că am găsit un drum nou către Indii, de aceea am oferit două mărgele colorate. Să ne dea mărgica înapoi şi ne vom întoarce de bunăvoie la corăbii, pînă în Lumea Veche, la civilizaţie, mai avem drum lung!“

Mesaj necitit 22 Mai 2012, 16:00
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

Top secrete murdare ale candidaţilor la Locale din Bucureşti

1. Sulfina Barbu - Atunci cînd e singură acasă, şi crede că n-o vede nimeni, se îmbracă în femeie.

2. Silviu Prigoană - Din cauza unei boli exotice nu poate avea păr pe faţă, iar mustaţa afişată în public este de fapt o proteză din lemn

3. Sorin Oprescu - Se va afla despre că a făcut parte din PSD.

4. Theodor Paleologu - A intrat în politică pentru că nu avea prieteni reali.

5. Gigi Becali - În realitate nu suportă oile, stă cu ele doar din interes ca să-şi menţină imaginea de cioban incult.

6. Irinel Columbeanu - O dată în tinereţe a păcălit o femeie să facă sex, fără ca el să-i dea bani.

7. Marian Vanghelie - Se teme groaznic de ţigani. Mai ales de ăia care umblă cu urşi mai mari decît el.

8. Piedone - Nu e deloc gras. În realitate are oase mari.

9. Mugur Mihăescu - Glumele pe care le-a făcut la Vacanţa Mare, au fost cele mai bune poante pe care le-a făcut vreodată.

10. Neculai Onţanu - Are platfus.

11. Nicuşor Dan - În clasa a 6-a a luat un 9,50 la matematică şi-a fost atît de dezamăgit încît voia să se facă fizician.

Mesaj necitit 19 Iun 2012, 16:30
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

Politica asta...

Ieri, în timpul unui miting electoral, Josefina Vazquez Mota a ridicat miza, propunând ca bărbaţii să aibă, la rândul lor, avantaje în cazul în care votează.

"Un bărbat mi-a scris: Josefina, de ce campania asta negativă? De ce nu un premiu? De ce nu o lună fără «cuchi-cuchi» pentru cei care nu votează, dar şi raţii duble pentru cei care ies la vot", a spus Josefina, care a continuat: "Dacă şi femeile sunt de acord, nu văd de ce nu. Important este să votăm fiecare".

Josefina Vazquez Mota are nevoie de cât mai multe voturi, la alegerile de pe 1 iulie, dat fiind că sondajele o plasează cu mai mult de 10 procente în spatele candidatului opoziţiei, Enrique Pena Nieto.

Mesaj necitit 27 Iun 2012, 15:38
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

Marian Vanghelie, foarte îngrijorat de amploarea pe care a luat-o Bacalaureatul

Vizibil enervat, Marian Vanghelie a fost de părere că dezbaterile despre Bacalaureat distrag atenția publicului de la adevăratele probleme. „Să nu uităm că e vorba doar de școală și de nimic altceva. Oamenii trebuie să știe că Bacalaureatul nu mai e combinație, frate. Nu faci altceva decât să-ți termini școala, ce mare chestie?! Acum ce mai lipsește, să îi premiem pe cei mai buni la învățătură?”, a întrebat retoric primarul Sectorului 5.


Pe de altă parte, Marian Vanghelie recunoaște că și pe vremea sa se vorbea despre Bacalaureat, dar mai cu fereală: „Mai ziceam și noi despre Bacalaureat, dar în șoaptă. Odată m-au auzit părinții vorbind de Bac, că ăla a luat, că ăla n-a luat... Nici nu vă spun ce bătaie mi-am luat de la tata! După bătaie, tata mi-a zis ceva ce n-o să uit niciodată: Mareane, dacă ăla a luat și nu l-a prins nimeni, atunci bravo lui, să fie sănătos! Dar dacă a luat și l-a prins, atunci e ultimul prost, să nu mai umbli cu el!

Mesaj necitit 28 Iun 2012, 14:36
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

Vezi ce soluţie a găsit Ponta să poată participa la Consiliul European...

După revoltătoarea decizie a Curţii Constituţionale, care a confirmat şeful statului este, într-adevăr, Traian Băsescu şi el trebuie să meargă la Bruxelles, premierul Victor Ponta a găsit o soluţie ingenioasă pentru a participa la şedinţa CE.

LE:

Interviu cu un animal

Fregata Bambi, adusă la Mangalia pentru o defecţiune la lansatorul de baloane colorate

Mesaj necitit 29 Iun 2012, 23:20
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

"Eu nu pot fi acuzat de plagiat"


Primarul sectorului 5, Marian Vanghelie, a avut o ieşire la Realitatea TV în care a anunţat că vrea să devină premierul României. “Eu am conştiinţa curată, nu veţi găsi la mine nici o lucrare de doctorat plagiată”.


Vanghelie a mai spus că, în cazul în care va fi numit prim-ministru în CV-ul lui nu vor fi găsite nici măcar greşeli gramaticale grave. “Câte erori poţi găsi pe o foaie albă pe care e scris doar numele meu?”, a comentat edilul.

:D :D :D

"Doua ochi "
-- dedicatie pentru pescari--
Pe un lac de ape,
Doua ochi clipeste
Ce sa este oare?
Este doua peshte.

Continuare.....

Pe un camp cu viorele
Crestea numai ghiocei.
Si-a venit mandrele mele
Si le-a cules ei pe toti.

Creste iarba, iarba deasa
Perpendicular pe casa
Vine calul si o paste
Alta iarba se dezvolta

Tara mea cu rauri multe
Si cu frunze si cu flori
Ai in tine-o populatie
De mai multi locuitori

Si din bolovani cu apa
S-au format inspre apus
Muntii tai de incretire
Orientati cu varfu-n sus

Ratacind prin tari straine
De caminul parintesc
Maninc piinea cu suspine
Piinea-n lacrimi am scaldat.

Trece lebedele-n zare.
Eu ma uit, ele dispare...

... pe langa plopii fara sot
adesea am trecut
puteam sa trec si printre ei
dar uite ca n-am vrut

Mesaj necitit 30 Iun 2012, 13:32
Radu_dac Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 852
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,4L
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2011
Iliuta,traznite,traznite da' cumva,o tuica de Pitesti,o draga nenii de Maramu'..........parca asa miroase O:-)

Mesaj necitit 30 Iun 2012, 21:24
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

O fo astazi cate ceva din fiecare ca am facut pomenire de un an (respectiv 1.5)....

Mesaj necitit 30 Iun 2012, 21:56
Radu_dac Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 852
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,4L
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2011
Dumnezeu sa-i odihneasca ,imi cer scuze..... hiiiiiii

Mesaj necitit 30 Iun 2012, 22:20
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

Nu ai de ce sa iti ceri scuze - nu este nimic rau sa interactionam... pana la urma si asta este important in viata.

Mesaj necitit 05 Iul 2012, 11:23
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."


Mesaj necitit 12 Iul 2012, 10:58
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

De teama răzbunării, elevii care au luat 10 la Bac vor intra în Programul pentru protecţia martorilor


Cei 67 de elevi care au luat nota 10 la examenul de Bacalaureat au ajuns ținta agresiunilor celor care au picat Bacul, ei încercând acum să-i reducă la tăcere. Aparent, informațiile pe care aceștia le dețin sunt considerate o amenințare pentru ceilalți, mai ales că cei picați încearcă să-și convingă părinții că subiectele nu puteau fi rezolvate de nimeni.

„Au știut exact ce să răspundă la examen, ceea ce mi se pare suspect”, ne spune tatăl unei fete care a luat nota 1,72 la Bac. „Vreau să ne explice de unde au aceste informații, care sunt sursele lor și cum se face că numai ei le știu. Nu-i vom lăsa să scape așa, de parcă noi suntem proști și ei nu”, a amenițat acesta.

Mesaj necitit 11 Sep 2012, 09:29
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

O rezoluţie a Parlamentului European impune României interzicerea circulaţiei pe drumurile publice cu ciorapi care nu respectă normele de poluare Euro 4. Potrivit specialiştilor, 54% din parcul naţional de ciorapi, peste 10 milioane de perechi, emit noxe peste nivelul admis în Uniune.

Se estimează că România va beneficia totuşi de o derogare de 2-3 ani, timp în care proprietarii să îşi poată schimba ciorapii poluanţi. După expirarea acestui termen, ciorapii non-Euro 4 vor putea fi purtaţi doar pe drumurile comunale şi forestiere.

Mesaj necitit 18 Oct 2012, 23:22
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

http://www.catavencii.ro/Momente-esenti ... _5826.html

1967 – Se naște la Caracal Dan Diaconescu. Medicii i-au prevestit un viitor glorios de escroc în momentul în care au observat că poate plânge extrem de convingător, fără pauze. Părinții sunt puțin îngrijorați. Copilul e atât de slab încât vânzătorii de mezeluri din oraș îl pun pe un taler al balanței pentru a cântări 300 de grame de parizer.

1972 – Dan Diaconescu ar vorbi mai mult dacă nu i-ar fi jenă să deschidă gură. Din păcate, are mai puțini dinți de lapte decât ceilalți copii. Face eforturi colosale ca acest defect să nu-i știrbească popularitatea.

1974 – Moment jenant în prima zi de școală. Părinții îl îmbracă din greșeală într-o uniformă școlară galbenă. Colegii de clasă îl sfătuiesc, mai în glumă, mai în serios, să-l bată pe Doru Octavian Dumitru și să-i fure sacoul ăla roșu din petice, la care ar merge perfect o cravată cu steagul Americii.

1979 – Își ține colegii și profesorii cu sufletul la gură, după ce o fată din clasă de la el dispare fără urmă în recreația mare și nu mai vine la ora de matematică. Principalul suspect e colegul de bancă, despre care toată lumea crede că a îmbârligat-o să chiulească. Din păcate, nu există probe concludente în acest sens, dar Dan Diaconescu devine foarte popular emițând ipoteze fanteziste.

1987-1988 – Dan Diaconescu face armata în cadrul unei unități militare de prizonieri de război. Învață lucruri extrem de importante, precum când e mai bine să te predai: înainte de începerea ostilităților sau după ce ai apucat să tragi?

1989 – Participă la revoluția din decembrie, ca băț de steag. A devenit celebră imaginea caracaleanului care flutură drapelul românesc în vânt, ținându-l strâns pe Dan Diaconescu de glezne.

1990 – Ajunge în Capitală. Când îi văd gura știrbă, noii lui cunoscuți îl iau la mișto: Ce, mă, ești din Caracal, acolo unde s-a răsturnat căruța cu stomatologi proști?

Iunie 1990 – Începe să umble prin zona Pieței Universității, pentru a fi bătut de mineri și a avea astfel o scuză pentru dinții lipsă. Trei studenți ajung la spital, după ce un miner îi snopește în bătaie folosindu-l pe Dan Diaconescu pe post de bâtă.

1999 – NATO invervine în Serbia. Dan Diaconescu se oferă să cumpere Kosovo, pentru a-i salva pe albanezi.

2000 – Înființează postul OTV, prima televiziune care se prinde și pe lumea cealaltă.

2002 – OTV își pierde licența. Postul continuă să emită pe lumea cealaltă și pe mai multe planete locuite dintr-o galaxie învecinată.

2009 – În campania electorală, DD îl invită pe Băsescu, deși anunțase în repetate rânduri că are un dinte împotriva lui.

2010 – Dan Diaconescu e arestat. Ajunge repede în libertate, după ce un gardian îl aruncă afară, exclamând: ”Ia, uite, frate, a căzut o gratie înăuntru!”

Mesaj necitit 21 Oct 2012, 17:09
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

Ar fi fost ine sa o incadram la stiritrasnite, dar din pacate se intampla...


Made in China

Mesaj necitit 21 Oct 2012, 22:14
Geopel Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 1712
Localitate: Bucuresti
Tipul: Signum
Capacitatea cilindrică: 2172
Combustibil: motorina
Anul fabricaţiei: 2003

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Ştiri

cron