Prima pagină Diverse Alte Auto Skoda

Skoda

Despre alte mărci auto

Mesaj necitit 15 Mai 2010, 15:34
Bog54 Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 2886
Localitate: Bucureşti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,6/122 CP
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: Omul de serviciu

Că este Octavia, Splendid sau altă model, mie personal nu îmi place. De ce? Nu pot spune exact, niciodată nu mi-au plăcut Skodele şi nu mă refer la interior unde poate chiar este superioară multora. Forma lor pe mine mă lasă rece, nu-mi crează acel feeling de maşină nouă, a sec. XXI.. Nici la vechea Skodă, care era mult mai fiabilă decât o Dacie nu-mi plăcea linia şi de aceea poate la acea vreme am ales Dacia.

Mesaj necitit 22 Mai 2010, 17:43
eco_ionut Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 1375
Localitate: Bucuresti
Tipul: Logan
Capacitatea cilindrică: 1,5l
Combustibil: Motorina
Anul fabricaţiei: 2006

Apropo de Skoda ... pe mine personal nu ma deranjeaza asa de mult designul (fiecare marca se indreapta spre o identitate proprie) cat ma deranjeaza faptul ca a ajuns sa se vanda cam la acelasi pret cu volkswagen. De la faza in care era o alternativa mai ieftina la calitatea germana au ajuns sa fie la acelasi pret dar fara notorietatea vw.

Mesaj necitit 22 Mai 2010, 17:44
daniel02gc Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 88
Localitate: Bucureşti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,6/115 CP
Combustibil: Motorina
Anul fabricaţiei: 2008

Nici mie nu-mi place Skoda, in primul rand datorita pretului. Desi are tehnologie Volkswagen, pretul este cam ridicat pentru o masina fabricata in est apropiindu-se destul de mult de Golf si Passat.
Am avut ocazia sa ma plimb cu o Octavia tour noua si am auzit destul de multe zgomote prin partea din spate, lucru nepermis consider eu la o masina care se fabrica de mai bine de 10 ani.


Înapoi la Alte Auto