Prima pagină Diverse Alte Auto Alta masina in locul crocodilului

Alta masina in locul crocodilului

Despre alte mărci auto

andreiusca Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 792
Localitate: Bucureşti
Tipul: i10
Capacitatea cilindrică: 1,1
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
SUZUKI VITARA!!!!!!!!!!!!!!!!! =p~ =p~ =p~

Si faci off-road??!!?? ce_oameni de ce nu zici si tu cu ce te plimbi zilele astea????
E imprumutata???

razvante Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 253
Localitate: Bucureşti
Tipul: Lancer
Capacitatea cilindrică: 1,6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2007
Fac offroad in masura in care cauciucurile ma ajuta, sunt mai mult de asfalt. E masina in familie, tata o intretine si merge mai mult cu ea, eu doar ii mai sugerez chestii tehnice. Oricum partea tehnica e cam gata la ea, am schimbat la chestii de nici nu mai stiu. Ar mai fi chestii estetice pe la interior unde bordul arata cam jalnic. O sa vin odata la intalnire cu ea.

Geopel Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 1712
Localitate: Bucuresti
Tipul: Signum
Capacitatea cilindrică: 2172
Combustibil: motorina
Anul fabricaţiei: 2003
Daca pe Accent il numeai crocodil, sunt curios cum numesti Vitara... :)

razvante Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 253
Localitate: Bucureşti
Tipul: Lancer
Capacitatea cilindrică: 1,6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2007
Ii spunem simplu "droaga"...avand in vedere ca e din '95. E drept are 4 roti insa e foarte ingusta si are doar 2 usi. Iata si niste poze facute cu telefonul dupa o baie la Arges (facuta de noi nu de ea).
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

razvante Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 253
Localitate: Bucureşti
Tipul: Lancer
Capacitatea cilindrică: 1,6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2007
Asa cum va spuneam pe un alt topic, ieri am fost sa vad o masina cu adevarat speciala. E vorba de un Hyundai i30 CW 2009..ma rog cel din link. http://www.autovit.ro/hyundai-i30-C25430011.html

Estetic si tehnic masina e fara cusur. Nu are zgarieturi nu are airbag-uri sarite motorul merge extrem de bine, e chiar cel mai ok diesel vazut in ultima vreme.Dar... Km sunt cam putini pentru anul de fabricatie tinand cont de unde a fost rulata. Omul mi-a zis ca nu se mai fac reviziile pe caiet ci pe un card special care se poate verifica la service, dar pe care nu il avea sau pe care nu il mai gasea...in schimb era dispus sa accepte orice test. Ce imi da de gandit totusi daca km sunt sau nu aproape de realitate este faptul ca pe fata are anvelope michelin noi, iar pe spate are niste hankook uzate 40%. Venind din fabrica cu hankook ma gandesc ca multa lume nu schimba anvelopele tot cu marca asta pentru ca nu e una prea ok si nici usor de gasit asadar daca le-a pastrat pe alea de pe spate si fiind originale cu dot de 2009 pe ele posibil sa nu aiba km real mai mult de 100k km. Pe de alta parte..La o cautare mai amanuntita dupa numarul de telefon mai are o kia ceed la vanzare (culmea 73k km) si parca un peugeot 308.
Nici nu stiu, va marturisesc sincer ca estetic si tehnic e cea mai ok masina vazut pana acum. Pielea nu e matuita deloc pe volan, interiorul este curat,climatizarea gps-ul, locul enorm in spate pentru pasageri... doar in spate capitonajul portbagajului era rupt 3-4 cm intr-un colt, in rest nimic nelalocul lui. Ce parere aveti?

Dannyboy

Primul tau impuls a fost s-o iei? Pretul iti convine? Iti place foarte mult?

Ai VIN-ul masinii?

Completez. Pe aici mai e cineva cu masina luata din Olanda, Marius Preda, a avut mici neajunsuri cu ceva becuri. In rest totul bine.

dan_paul Avatar utilizator
Site Admin
Site Admin

Mesaje: 687
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1.4/109 CP
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Vezi ca nu are ESP ,poate a vrut sa scrie eps

razvante Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 253
Localitate: Bucureşti
Tipul: Lancer
Capacitatea cilindrică: 1,6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2007
Impulsul a fost sa o iau pentru ca m-am simtit grozav in ea. Dar..odata e taxa,~400e, a doua oara unt gumele de iarna si se aduna ca bani. Daca o lasa la 6300 cred ca o iau spre ziua mea adica ~2 saptmani de acun incolo...asta bineinteles daca nu se da.
Ma e o chestie...masina asemanatoare http://www.autoscout24.nl/Details.aspx?id=217691743 insa cu 100k km in plus. Daca nu era faza cu cauciucurile hankook pe spate imi luam gandul definitiv. Asa parca inca ma incanta.

razvante Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 253
Localitate: Bucureşti
Tipul: Lancer
Capacitatea cilindrică: 1,6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2007
Ei oameni dragi, dupa lungi gandiri, framatari si razgandiri, in sfarsit m-am hotarat penru o masina. Maine ma duc sa fac actele, sunt extrem de incantat de masina mai ales ca ii cunosc motorul destul de bine. Vestea proasta e ca nu e tot hyundai. Am cautat la i30-uri de mi-a venit rau. Pur si simplu nu a fost sa fie, iar pe aia de la samsari chiar nu o iau. Vestea buna e ca e o japoneza pur sange motorul este unul destul de usor de intuit si reparat si destul de fiabil.
Nu va dau mai multe detalii decat o poza. 6 beri celui care ghiceste!

PS. Evident ca voi ramane pe forum mai ales pentru oamenii deosebiti din spatele monitorului.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Dannyboy

Honda? Pot sa beau si mai mult de 6 :D

razvante Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 253
Localitate: Bucureşti
Tipul: Lancer
Capacitatea cilindrică: 1,6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2007
Hmm desi bordul seamana cu generatia honda civic <2005 nu va lasati indusi in eroare de acest aspect. :) Mai incercam. Si eu pot sa dau mai mult de 6 beri, darasta dupa ce ma linistesc cu cheltuielile. Mai dau si alte detalii:
-masina este din 2007;
-motorul este benzina 1,6l comparabil cu ce am pe suzuki ca putere;
-face parte din clasa compacta;
-este masina unui angajat al reprezentantei care lucreaza pentru tiriac auto;
-motorul il cunosc foarte bine, dat fiind faptul ca motorul crocodilului a fost facut pe principiul mimetismului dupa motorul asta,


Hai ca e simplu, mai ales dupa ultimul detaliu!

Dannyboy

Nu e deloc mai simplu, habar n-am ce fel de echipari erau pe masini japoneze. Insa daca mai vrei un raspuns, e Mazda.

razvante Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 253
Localitate: Bucureşti
Tipul: Lancer
Capacitatea cilindrică: 1,6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2007
Au mai ramas: subaru, suzuki, toyota, mitsubishi,daihatsu, nissan.

Geopel Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 1712
Localitate: Bucuresti
Tipul: Signum
Capacitatea cilindrică: 2172
Combustibil: motorina
Anul fabricaţiei: 2003
Mitsubishi.
De fapt nu conteaza atat marca, cat faptul ca vei avea o masina asa cum ti-ai dorit (raportat desigur si la buzunar).
Razvan, sa o stapanesti sanatos si cu folos!
............................................................

Sunt curios ce porecla ii vei da. Oare "Rechinul"?...
Daca am nimerit-o cu marca, merit doar 2 beri. 2 le las pt. tine si 2 lui Dan, ca premiu de consolare :D

razvante Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 253
Localitate: Bucureşti
Tipul: Lancer
Capacitatea cilindrică: 1,6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2007
Corect! Sper sa mai fie valabil anuntul ca sa vedeti si niste poze pana o sa o aduc live la intalnire. http://www.autovit.ro/mitsubishi-lancer-C25607693.html

Multumesc pentru urari, iar la porecla ma mai gandesc.

Geopel Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 1712
Localitate: Bucuresti
Tipul: Signum
Capacitatea cilindrică: 2172
Combustibil: motorina
Anul fabricaţiei: 2003
Uite, nu sunt pretentios: Tuborg.
hiiiiiii

Gladiator

Sa te bucuri de masina ............... :-BD .............cred ca este o alegere perfecta........ :ymapplause:

ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

Foarte tare oferta - sa te bucuri de ea!!!

razvante Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 253
Localitate: Bucureşti
Tipul: Lancer
Capacitatea cilindrică: 1,6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2007
Tuborg sa fie! Multumesc mult!Pretul final dupa negocieri a fost 6000e. Astazi ma duc sa fac contractul si de maine sa vezi alergatura. Mi-a prins bine linistea din ultimele 3 luni am reusit sa pun deoparte exact cati bani am nevoie pentru toate cheltuielile inclusiv casco.

Cat despre tapiterie...stiu ca vor fi voci care vor spune ca nu e cea mai fericita alegere, se rezolva cu niste huse, iar masina merge prea bine si e prea ingrijita ca sa o fi ratat!

andreiusca Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 792
Localitate: Bucureşti
Tipul: i10
Capacitatea cilindrică: 1,1
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Well.. sa o stapanesti sanatos.. si sa ai parte de multi km cu ea :) !!!

Si: :-* La multi ani!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Alte Auto

cron