Prima pagină Diverse Alte Auto Alta masina in locul crocodilului

Alta masina in locul crocodilului

Despre alte mărci auto

Dannyboy

BRAVO! Sa te bucuri de ea de fiecare data cand o folosesti.

razvante Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 253
Localitate: Bucureşti
Tipul: Lancer
Capacitatea cilindrică: 1,6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2007
Multumesc. Multumesc tuturor! un amic mai rautacios mi-a zis ca sa stau linistit, ca de data asta am luat originalul nu replica. Deocamdata pana o invat, tare mi-e teama ca replica e mai buna ca originalul. :P

Bog54 Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 2886
Localitate: Bucureşti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,6/122 CP
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: Omul de serviciu

Să o stăpâneşti sănătos Răzvaneeeeeeeeee!
Să ai parte de mulţi km :driver !

razvante Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 253
Localitate: Bucureşti
Tipul: Lancer
Capacitatea cilindrică: 1,6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2007
Multumesc Bogdan! Primul consum de oras 130km in oras cu 10l. conditii: destul de liber, si arareori cu aer. need I say more? E unul din rarele momente de fericire cu care m-a binecuvantat viata. :D

razvante Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 253
Localitate: Bucureşti
Tipul: Lancer
Capacitatea cilindrică: 1,6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2007
Revin cu info, am facut cateva sute de km si parerile sunt urmatoarele. Masina asta e ca o amanta care te face sa uiti rapid de o casatorie de lunga durata. Nu m-am dumirit de ce totusi in afara orasului consuma cam multicel, adica a sarit de 6,5 spre 7 desi nu pot zice ca am fugarit-o.Azi i-am facut si autentificarea la rar alexandria pentru ca baietii din bucuresti ma chemau pe 3 septembrie si as vrea s ao inmatriculez de urgenta si de asemenea sa ii fac si casco.
I-am luat si filtre(ulei,aer, polen) cu 100 lei fix, toate jakoparts de la unii despre care a zis dan intr-un topic de piese, autoeco se numesc.
Din pacate nu o sa pot veni duminica pentru o prezentare live, dar ma revansez cu alta ocazie.

Radu_dac Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 852
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,4L
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2011
De abia asteptam sa va vedem........cit mai multi km. fara probleme,nici de-o parte,nici de alta si cu scuzele de rigoare va doresc amindorura "LA MULTI ANI !"

razvante Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 253
Localitate: Bucureşti
Tipul: Lancer
Capacitatea cilindrică: 1,6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2007
Multumesc de urari. Deja am 1000km si ma declar multumit. Ma cam seaca ultimul consum extraurban,(7-7,5l %) dar azi ii pun uleiul Motul, nu inainte sa ii fac un engine flush, ii fac un reset ecm idle and learn in conditii de mers in afara orasului si speram sa iasa ce trebuie.

razvante Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 253
Localitate: Bucureşti
Tipul: Lancer
Capacitatea cilindrică: 1,6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2007
Dupa 2 reset-uri, un engine flush, ulei motul x-cess 5w40, un motul fuel system clean si benzina petrom top 99 si tapla la greu, se pare ca am dovedit consumul si a scazut sub 7%. cu 17-18l am facut ~300 km 2 persoane si bagaj destul de mult...Cred ca e ok.
Cam liniste pe la intalnirile posesorilor de mitsu, asa ca sper ca nu va suparati daca mai apar pe la voi Dumnica.

Bog54 Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 2886
Localitate: Bucureşti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,6/122 CP
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: Omul de serviciu

Eşti binevenit întotdeauna Răzvane.

Anterior

Înapoi la Alte Auto

cron