Prima pagină Călătorii În România Transfagarasan

Transfagarasan

De la Km 0

Mesaj necitit 06 Oct 2012, 10:09
Radu_dac Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 852
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,4L
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2011
Citeva instantanee de toamna in caldarea Balii.......
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Mesaj necitit 05 Feb 2013, 00:29
Geopel Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 1712
Localitate: Bucuresti
Tipul: Signum
Capacitatea cilindrică: 2172
Combustibil: motorina
Anul fabricaţiei: 2003
Ieri am ajuns la Cascada Balea, cu intentia de a ajunge cu telecabina la hotelul de gheata (soseaua pana acolo fiind inchisa). Am avut nesansa sa se anunte vant puternic, motiv pt. care era f. posibil sa ramanem acolo peste noapte, asa ca am renuntat si am facut, frustrati, cale intoarsa, dar cu dorinta de a reveni.
Cred ca, pana la urma, cand iubim muntele suntem nevoiti sa-i acceptam si toanele. Va fi acolo mereu si, cu siguranta, se va revansa :)
Eu nu am decat pozele astea: https://plus.google.com/photos/11341961 ... 8KKm7_E7AE

Mesaj necitit 05 Feb 2013, 22:59
Radu_dac Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 852
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,4L
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2011
Muntele nu are toane,lanseaza doar provocari pe care noi le acceptam sau nu - de data asta am spus nu, atita tot !

http://s1207.photobucket.com/albums/bb4 ... 88359b.mp4 hiiiiiii !

Mesaj necitit 11 Feb 2013, 17:18
andreiusca Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 792
Localitate: Bucureşti
Tipul: i10
Capacitatea cilindrică: 1,1
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
La cum va vad pe voi.. la un moment dat muntele va ceda si o sa va bucurati de el :ymsmug:

Sper data viitoare sa fie frumos.. desi la cum e vremea zilele astea ....

Mesaj necitit 13 Mar 2013, 12:00
Geopel Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 1712
Localitate: Bucuresti
Tipul: Signum
Capacitatea cilindrică: 2172
Combustibil: motorina
Anul fabricaţiei: 2003
De data asta am reusit. Dupa oarece emotii datorate unei fulii obosite (schimbata cu promptitudine in Brasov intr-un service situat fix langa locul in care a cedat), am ajuns la Balea Lac si am vizitat hotelul si biserica de gheata.
De oftica ca am uitat in masina ochelarii de soare si bateriile de rezerva pt. camera foto, am intentionat sa ma dreg putin pe la bar, dar mi-au luat-o inainte Radu si Florenta, asa ca am condus si la intoarcere. Baiat cuminte, caci conduc pe dovada (deh, am zburat prea jos); am ajuns sa am cu rezervorul plin un range fantastic, peste 1000 km, in conditiile in care rar depaseam 700...
Vremea a tinut cu noi, am avut scutire de la vant, ba chiar soare orbitor. La propriu, caci se reflecta in zapada imaculata si foloseam caciula pe post de ochelari de soare.
Telecabina e aceeasi pe care au folosit-o Clint Eastwood si Richard Burton in "Acolo unde se avanta vulturii" in 1968, cu rugina acoperita de vopsea si geamurile extrem de zgariate, motiv pt. care nu au iesit poze clare. Aventuri...
Pe lacul inghetat si acoperit cu zapada (nici n-ai fi zis ca acolo e un lac) era un trenulet cu copii pe sanii tras de un snowmobile, care sanii se mai rasturnau la viraje stranse, precum banana pe mare. Chiote si veselie pe copii, amuzament pt. spectatori.

Poze: https://plus.google.com/u/0/photos/1134 ... drU5peKrgE

Mesaj necitit 13 Mar 2013, 12:44
Dannyboy

Aveti parte de felicitarile mele! Absolut superb. Mai putin partea cu fulia.


Înapoi la În România

cron