Prima pagină Călătorii În lume Turcia, Istanbul 2013

Turcia, Istanbul 2013

Pe unde am fost

Mesaj necitit 19 Iul 2013, 14:01
Bog54 Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 2886
Localitate: Bucureşti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,6/122 CP
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: Omul de serviciu

andreiusca scrie:
Mamaaaaa, Danii ce de aventuri prin Turcia...
Duminica astept sa imi povestesti mai multe, vin si eu :-">


Yupiiiiiiiiiiiiiiii!

Mesaj necitit 18 Sep 2013, 22:30
nats Membru
Membru

Mesaje: 56
Localitate: Bucuresti
Tipul: I40
Capacitatea cilindrică: 1685
Combustibil: motorina
Anul fabricaţiei: 2012
Mr. Danny, poate ne spui si la ce hotel ai fost, in ce zona, tariful platit, daca are parcare, conditiile de cazare si masa si daca il recomanzi, etc.. Ma bate gandul sa dau si eu o fuga si sunt in cautarea unui hotel decent in zona veche a Istanbulului. Mcy.

Mesaj necitit 19 Dec 2013, 00:24
Survivor Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 183
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent LC
Capacitatea cilindrică: 1341
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2005
Maestre, te rog sa imi spui traseul prin Bulgaria. E posibil sa plec si eu in Turcia sambata si sunt doua alternative:

1. Veliko - Nova Zagora - Stara Zagora - etc

2. Razgad - Targoviste - etc

Tind sa cred ca ai mers pe traseul nr. 1

Mesaj necitit 19 Dec 2013, 07:28
Dannyboy

Intr-adevar, am mers prin Nova Zagora, dar nu am facut la dreapta spre Stara Zagora, am tinut-o inainte.
Sunt doar 2 portiuni de 3-4 km cu probleme. Intr-o asezare (parca Panicherevo) drumul e pietruit, cred, pe vremea tracilor, iar intr-un sat a fost bombardament. Alimentarea poti s-o faci la Kapitan Andreevo unde platesti cu cardul. In Turcia e schimb pe schimb: umpli rezervorul si dai masina la schimb, cam asa de scumpa e benzina.
La turci e problema cu vinieta. Nu intreba pe nimeni ca nu vei primi nici un raspuns. Am inteles ca trebuie sa te duci la o posta si de acolo iei un sticker sau asa ceva, il incarci cu ce suma vrei si il lipesti pe parbriz. Plata se face in momentul cand treci prin fata camerelor. Nu am stiut de chestia asta, asa ca probabil cand voi mai merge p-acolo ma va astepta o amenda de vreo 200 de lire.

Mesaj necitit 20 Dec 2013, 12:40
Survivor Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 183
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent LC
Capacitatea cilindrică: 1341
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2005
... ai mers Nova Zagora - Svilengrad - Kapitan Adreevo si TURCIA (Erdine). O sa ne intereseam si de plata taxei de drum la turci.

O zi buna.

Mesaj necitit 20 Dec 2013, 14:00
Dannyboy

Asa sa faci. Tare mult vreau sa cunosc problema, in ideea in care voi mai merge in Turcia.

Anterior

Înapoi la În lume

cron