Prima pagină Bursa Vânzări Vidatox-homeopat-cancer

Vidatox-homeopat-cancer

2 la 1 Leu

Mesaj necitit 25 Iul 2015, 01:27
sonyscorpion Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 50
Localitate: Bucuresti
Tipul: IX35
Capacitatea cilindrică: 2000
Combustibil: diesel
Anul fabricaţiei: 2010
Pret : 300 ron / flacon 30 ml
Tel : 0723000222
Vidatox este un produs natural lansat în anul 2011 în Cuba. Vidatox a îmbunătăţit viaţa a peste 65.000 de mii de pacienţi cu afecţiuni oncologice.

Produsul natural cubanez Vidatox, se diferenţiază de alte produse similare, fabricate în alte ţări, prin faptul că este capabil să treacă “bariera de sânge” din creier şi ajunge la nucleul celulelor maligne.
In 2013 Cuba a fost premiata ca tara cea mai longeviva din lume.

De fapt VIDATOX este vechiul ESCOZUL.


Recentele publicaţii ştiinţifice recunosc potenţialul veninului de scorpion în tratamentul cancerului observându-se în timpul experimentelor în vitro inhibarea dezvoltării celulelor.


În Cuba, veninul de scorpion Rhopalurus Junceus a fost folosit în scopuri terapeutice înca din sec XIX.


Compania farmaceutică cubaneză LABIOFAM recomandă Vidatox ca o terapie alternativă în tratarea simptomelor provocate de cancer şi atenuarea durerilor cu o eficienţă capabilă de a îmbunătăţi calitatea vieţii persoanelor cu cancer cu până la 85%, în special în tipurile de cancer de sân, ficat, creier, de prostată şi cancerul pulmonar, fără a provoca reacţiile secundare cauzate de chimioterapie şi radioterapie.


Vidatox este un produs de origine naturală cu efect antitumoral, analgezic şi anti-inflamator, obţinut din una dintre cele 42 de specii endemice de scorpion ce cresc în Cuba, respectiv Rhopalurus Junceus cunoscut sub numele de Scorpionul Albastru.


Veninul de scorpion a fost folosit în medicina tradiţională din ţări precum China şi India, cea mai largă utilizare îregistrându-se în tratarea convulsiilor, durerilor şi a cancerului.

În anul 2005 - 7,6 milioane de decese cauzate de cancer au fost raportate, şi se estimează că 84 de milioane de oameni vor mai muri până la sfârşitul anului 2015, chiar dacă mai mult de 40% din cazurile de cancer sunt previzibile.

Această patologie a fost, timp de mai mult de trei decenii, a doua cauză de deces în Cuba pentru toate vârstele şi prima în ceea ce priveşte anii pierduţi din viaţă, chiar dacă situaţia s-a mai schimbat în timp.

Pentru a îmbunătăţii detectarea în timp util a cancerului, tratamentul şi îngrjirea pacienţilor care suferă de cancer, Centrul Internaţional de Cercetare a Cancerului (CIIC) din OMS oferă dovezi, nu doar ştiinţifice asupra cauzelor şi mecanismelor de dezvoltare a bolii, dar favorizează, de asemenea, cercetările pentru a găsi un mod de a trata eficient această boală. În acest sens, Cuba a făcut incursiuni în aplicarea terapiilor alternative, cum ar fi veninul de scorpion Rhopalurus junceus. Aceste tratamente alternative sunt prezentate ca şi produse homeopate.

Utilizarea veninului acestei specii endemice datează de la începutul secolului al XIX-lea, când a fost văzut pentru prima data potenţialul acestuia ca şi agent antitumoral. În acest sens, cercetările efectuate de Business Group LABIOFAM au dovedit că, atât veninul de scorpion Rhopalurus junceus cât şi fracţiile de masă moleculară mai mică de 5 kDa, au o toxicitate semnificativă asupra celulelor tumorale de origine epitelială.

Având în vedere acest aspect, obiectivul acestei prezentări este de a furniza dovezi ştiinţifice care să contribuie la caracterizarea eficientă a produsului VIDATOX ca adjuvant al terapiei oncologice specifice.

Metode

Un studiu retrospectiv privind efectul pe care îl oferă VIDATOX a fost efectuat pe 174 de pacienţi voluntari, care au primit tratamentul din anul 2008 până în anul 2010.

Doza administrată în toate cazurile a fost de 5 picaturi sub limbă la fiecare 12 ore.

Scheme de însoţire a tratamentului (chirurgie, chimioterapie, terapie prin raze):

1. Schema standard (la etapa I si etapa I fără recidive) – de trei ori pe zi, câte 5 picături, sub limbă, înainte de mancare.
De exemplu: ora 7- ora 15 – ora 22 (puţin înainte de culcare).

2. A doua schemă (în caz de existenţă de recidive/metastaze/dureri, epuizare puternică a organismului) – de patru ori pe zi, câte 5 picături sub limbă, înainte de mancare.
De exemplu: ora 7 - ora 12 - ora 22 (puţin înainte de culcare)

Atenţie:

Fiecare schemă trebuie aplicată pînă la 6 luni. După luna a şasea, la o stare îmbunătăţită a pacientului, se opreşte prima administrare, până se ajunge la starea pentru schema de prevenţie. Schemele de prevenţie se aplică până la anul al optulea, inclusiv – de la depistarea bolii melifice.

Scheme de protejare:

1. Prima variantă /este aplicabilă numai pentru cei care de curand au terminat sau termină tratamentul sau şi deja sunt in stare stabilizată/
Prima lună: de două ori pe zi, dimineaţa şi seara /înainte de somn/, câte 5 picături sub limbă, înainte de mancare;

A doua lună: câte 5 picături sub limbă, înainte de mâncare;

2. A doua variantă – stare stabilizată de durată, cu o perioadă lungă de la tratament; fiecare seară, cu puţin timp înainte de culcare – câte 5 picături sub limbă, înainte de mâncare cu 30 de minute.
În funcţie de schema care se aplică, un flacon ajunge pentru:

• la schemele însoţitoare – o administrare de trei sau de patru ori – pentru 2, până la 3 luni;
• la schemele de protejare – între 4 şi 7 luni.

La stadiul IV, picăturile se administrează sublingual de 3 ori pe zi, astfel:

• 10 picături dimineaţa;
• 15 picături la prânz;
• 10 picături seara.

La afecţiuni autoimune:

În primul an administrarea este de 2 ori pe zi, câte 5 picături sub limbă, înainte de mâncare. Din al doilea an şi după el, administrarea se va face odată pe zi, câte 5 picături sub limbă, înainte de mâncare (de exemplu seara, înainte de culcare).

VITADOX se administrează întotdeauna în felul următor: – Întotdeauna înainte de mâncare!!!

1. Într-o linguriţă din plastic (nemetalică) se pun 5 picături din Vitadox .
2. Persoana bolnavă îşi ridică limba spre cerul gurii, şi în locul gol de sub limbă se varsă picăturile.
3. Limba se ţine pentru încă 5-6 secunde în sus, după care se lasă în jos.
4. Mâncarea sau bautul de lichide trebuie să fie făcut după 25-30 de minute.
Vidatox este oferit sub formă de picături.

Fiecare 1ml conţine: soluţie hidroalcoolică 33% din scorpion albastru.



Indicaţii: Vidatox este recomandat ca adjuvant pentru îmbunătăţirea calităţii vieţii şi pentru îmbunatăţirea generală a organismului.

Contraindicaţii: Contraindicatii nu au fost dovedite; intoleranţa la oricare dintre ingrediente este posibilă.

Precauţii: Produsul nu trebuie utilizat în caz de sarcină şi/sau alăptare. Acesta conţine 33% alcool şi, prin urmare, persoana a cărei cavităţi bucale este iritată şi / sau sensibilă la produs, se recomandă a se dizolva doza în proporţie corespunzătoare.

Efecte adverse: Nu are efecte adverse descrise până în prezent.

Dozare: Doza care trebuie administrată este de 5 picături sublingual.

Dacă pacientul nu tolerează administrarea produsului direct în gură, datorită conținutului său de alcool, iritație în cavitatea bucală și în tractul digestiv sau cavitate bucală închisă, producătorul vă recomandă să adăugaţi 15 ml de apă fiartă sau purificată (la temperatura camerei) cu 5 picături.

Produsul poate fi administrat printr-un tub de alimentare.

La pacienții stabili și asimptomatici produsul trebuie administrat o dată la douăsprezece ore.

În caz de orice durere sau proces patologic comun, produsul poate fi administrat la fiecare 4, 6 sau 8 ore, în funcție de tărie, prin îmbunătățirea stării pacientului. Administrarea este redusă odată cu scăderea sau eliminarea durerii.



Administrare speciala:

Înainte de administrare gura trebuie să fie întotdeauna curată.
Inainte de administrarea picăturilor este interzis fumatul. Picăturile se administrează înainte cu 30 de minute de masă sau după o oră şi jumătate.

1. Organismul este epuizat cu dureri puternice:

• se administrează câte 5 picături de 6- 7 ori pe zi.

2. Organismul este epuizat dar nu are dureri puternice:

- se administrează de 4 ori pe zi astfel:

• Ora 07:00 – 10 picături;
• Ora 12:00 – 5 picături;
• Ora 17:00 – 5 picături;
• Ora 22:00 – 10 picături( sau la culcare).

3. Stadiu mai avansat decât stadiul IV, în care se administrează morfină:

• la ora 07:00 ( sau când te trezeşti) – 10 picături;
• la ora 15:00 – 15 picături;
• la ora 22: 00 – 10 picături.


Instrucțiuni de utilizare:

Vă recomandăm să se administreze produsul sub limbă, după curățarea în prealabil a cavităţii bucale, astfel încât să fie eliminate toate resturile de alimente și alte arome. Pacientul nu trebuie sa manance si să bea nimic, se spală dinții si de fumul de tigare cu cel puțin 30 de minute înainte și după administrare.

Pentru o administrare uşoară a picăturilor se foloseşte un plastic mic, porțelan sau lingură de sticlă în care se toarnă picăturile Vidatox, apoi se toarnă conţinutul din lingură sub limbă.

Nu folosiți recipienți sau linguri de metal niciodată!


Depozitare:

Păstrați produsul la o temperatura camerei sub 30 ° C. A se proteja de lumină.




Testimoniale


Autor: mariandreea

Buna ziua tuturor,

am reusit sa primim aseara atat pentru mine (metastaze osoase)cat si pentru familia de prieteni cu cazul de glioblastom dozele de venin scorpion direct de la Havana prin cineva care a venit

Este o mare diferenta fata de flaconul Vidatox de la Tirana…adica am primit flacoane personalizate si doze separate homeopatice -tratamentul pentru 90 zile este format din 2 sticlute picaturi si 18 sticlute de homeo, din cele 2 sticlute se ia de 3 ori pe zi iar din celelalte doze de 4 ori pe zi !!!1

Nu vreau sa fac o pledoarie…doar o sa incercam si o sa va scriem cum mergem cu rezultatele…eu merg lunar la Coltea la tratament cu Zometa…si imi fac analizele si markeri…iar cel cu glioblastom face peste o luna un alt RMN si vedem

daca va fi ok sunt dispusa sa ma duc si eu o data la Havana…si sa iau tratament cat pot si pentru cati pot

Cred sincer ca ajuta -ATENTIE -NU INLOCUIESTE tratamentul clasic -il completeaza si il sustine…dar faptul ca mi-au scazut markerii si faptul ca dupa 3 ani de metastaze osoase pot munci 12 ore pe zi si sunt ok…cred ca merita !

Va tin la curent



Autor: Clara_beby

pentru mariandreea: care este mai precis diferenta dintre Vidatox Tirana si cel din Havana?Si cum adica doze personalizate?Noi am luat Vidatox din Tirana si o sticluta tot cam 45 de zile ajunge si tot de 3 ori pe zi le ia.Cand sotul meu a fost in Tirana pt venin, dr i a recomandat si un tratament homeopat pe(un sirop) pe care il lua de 2 ori pe zi.Si dr de acolo a spus ca veninul nu inlocuieste tratamentul clasic, ci il completeaza.Multumesc!



Autor: mariandreea

pentru Clara baby

Nu ma intelegeti gresit -am aratat doar ce am observat -eu urmand in Octombrie -decembrie 2011 tratament cu Vidatox de la Tirana

Sunt diferite sticlele si nu numai -evident nu ar conta ambalajul–o sa incerc sa le fac o poza sa le pun sa le vedeti -deci sticlutele cele 2 sunt asemanatoare ca si forma -nu poarta sigla Vidatox -iar celelalte doze sunt niste sticlute gen borcanas sigilate si pregatite ca pentru perfuzie dar nu este cazul se iau picaturile -de fapt se iau 5 ml de 4 ori pe zi

iar din picaturile celelalte se iau 20 picaturi total in 3 reprize

Sunt personalizate -adica au fost pregatite ca si concentratie si numar de doze pe baza Diagnostic nostru tradus si trimis la Laborator Labiopharm

Dealtfel fiecare dintre noi avem un numar de doze diferit pentru 90 zile -eu am 18, prietena mea 16, alte eprsoane 14 etc

Sticlutele cele 2 sunt toate la fel.

Oricum eu cu Vidatox Tirana mi-am stabilizat si scazut markerii -dupa ce nu am mai luat in 2 luni au crescut fff mult -acum incep aceasta schema si vom vedea…cu Dumnezeu inainte !

Va tin la curent !



Autor: Clara_beby

Multumesc frumos pt raspuns!Eu nu v am intrebat cu vreo urma de rautate ci pur si simplu vroiam sa aflu mai multe detalii.si sotul meu a dus dosarul la Tirana, tradus, iar lui i au dat 5 picaturi de 3 ori pe zi.iar siropul acela homeopat avea o culoare inchisa, intr o sticla gen borcanas si lua 5 ml la 12 ore.dar in momentul in care va puneti picaturile d la Havana simtiti ceva diferit fata de cele d la Tirana(sotul meu imi zicea ca l arde in momentul in care le pune)?Va multumesc mult si va doresc din tot sufletul multa sanatate tuturor!



Autor:Marta

Tumoarea de plaman a lui tata a scazut in trei luni de tratament cu vidatox * de la 9/5 cm la 2/2 cm, se simte bine, mananca bine, toata ziua lucreaza ceva. Face consecutiv si chimioterapie dar efectele nocive sunt minime. Analizele de laborator sunt foarte bune. Va recomand cu suflet tuturor bolnavilor de cancer



Autor:vio

Merita incercat vidatox.Mama mea (cancer ovar op 2009,cancer colon op 2010)ia de un an de zile,nu se vad imbunatatiri,din contra starea ei e mult mai grava,dar sunt constienta ca i-a prelungit viata cu cel putin un an.Mentionez ca mama e inceput tratamentul cu vidatox mult prea tarziu,cand avea 8 metastaze hepatice,mutiple metastaze pulmonare si peritoneale si a reusit sa suporte 30 sedinte de chimioterapie.Stiu cazuri in care vidatox chiar a avut efect,deci merita incercat pana nu e prea tarziu



Autor:cristinag

Buna ziua tuturor,

si eu sunt in tratament cu produsul din Cuba -mai exact cu ambele atat cel albastru TJ care este de intretinere cat si cu escozolul in sticlute mici care este de fapt de baza

deocamdata in cazul meu Metastaze osoase si hepatice depistate in 2009 -cred ca incepe sa functioneze dupa primele 2 luni de tratament

este insa dificil trasuel cu Cuba

cred ca ar fi bine sa incercam in mod unit sa actionam in grupuri si sa putem lua direct de la Havana de la Labiofarm

eu am acolo deja dosarul si le trimit lunar analize sange,RMN, CT

am folosit in toamna si Vidatox din Albania -a fost ok -chiar dupa un flacon mi-au scazut markerii..dar apoi primind din Cuba incerc sa merg pe aceasta varianta

eu cred ca are niste rezultate -pana la urma si daca reusim sa tinem evolutia sub control, sa fi lenta este un progres…..

sanatate tuturor si sa incercam sa fim puternici !



Autor:luminita

Am inteles ca Escozulul e foarte scump si greu de procurat.Si eu as incerca cu cel din Cuba.Am mai mare incredere in el.E pentru sora mea care are cancer de san ,operata de 6 ani ,recidivat pe plamani iar acum i s-a spus ca au aparut metastaze pe plamani.

Ce ati mai rezolvat cu procurarea celui din Cuba?



Autor:DOCTOR CRISTIAN BOERESCU Terapia biologica

* Veninul de scorpion. Exista cateva studii efectuate in SUA si Franta care au scos in evidenta o substanta chimica din veninul de scorpion albastru, care pare a avea o toxicitate directionata pe celulele tumorale cerebrale si blocheaza diseminarea lor. „Problema e sa se gaseasca o modalitate ca substanta activa sa ajunga exact la celulele tumorale”, afirma dr. Randy Jersen, neurochirurgamerican. Medicul cubanez Misael Bordier a elaborat un medicament, Escozul, patentat anul trecut de Academia de Stiinte din Cuba, si care a dat rezultate pe 50.000 de cazuri, asa cum a fost prezentat la un congres medical din Mexic. Intr-un alt studiu, facut pe 8.302 pacienti, in stadiile III si IV, Escozul a crescut speranta de viata, de la cateva luni, pana la patru ani. Medicamentul nu are efecte secundare, elimina durerea si blocheaza irigarea cu sange a celulelor maligne. Multi romani il procura din Albania, unde se gaseste sub numele de Vidatox sau TRJ – C30



Autor:Ariana

paginafarmacistilor.ro

Ariana:

Nu stiu ce sa zic…in momente din astea incerci orice…

Eu nu am povestit aici…Noi l-am dus pe tati la o clinica bazata pe tratamente naturiste in Serbia.Ne-am pus toate sperantele in ce se intampla acolo.In Formula As este un articol foarte optimist despre aceasta clinica.Pentru tati a fost prea tarziu,tumoarea fiind prea mare.Tati a fost diagosticat in octombrie si in noiembrie mi se pare ca l-am si dus…

Marturiile vis-a-vis de acest medicament Vidatox(sau Escozul cum este denumit in Cuba) par datatoare de sperante mari.Daca te pui sa citesti povestile unor oameni pe vremea cand medicamentul putea fi procurat doar din Cuba te infiori…Pe de alta parte sunt povesti ale unor oameni a caror situatie s-a imbunatatit in urma tratametului cu acest medicament.Eu daca as mai fi fost in octombrie 2010 cand i-a fost pus infioratorul diagnostic lui tati cu siguranta l-as fi convins sa incercam medicamentul asta dat fiind faptul ca el a refuzat sa il mai ducem la unguri sau la Cluj…Putin m-am invinuit citind despre medicament.M-am invinuit ca nu am cautat atunci mai mult.Dar medicamentul era disponibil la vremea aceea doar in Cuba.

Inainte medicamentul putea fi procurat pe baza de dosar medical doar din Cuba.Era destinat unui numar redus de pacienti.Intre timp a aparut in anumite farmacii din Cuba si o doza costa undeva la 200 de euro.Se poate gasi si in Albania undeva la 120 de euro.In Albania le-a fost usor sa il poata comercializa deoarece au legi mai permisive.

Este interzis in SUA si in UE.Nu ma intrebati de ce pentru ca din ce inteleg in Cuba a fost testat ani buni.Pana la urma ajung la concluzia ca e conspiratie si ca nu se vrea eradicarea acestei boli…cancerul.Pentru ca vindecarea ei ar pune in pericol industria farmaceutica.

De ce in atatia ani tratamentul cu citostatice nu a evoluat?Ca pana ajung citostaticele alea sa distruga celulele canceroase distrug ce e sanatos in om.Mi se pare dubioasa faza asta.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Înapoi la Vânzări