Prima pagină Tips & Triks Service-uri Service-uri din Bucureşti Interauto Tech

Interauto Tech


Mesaj necitit 19 Mar 2012, 14:14
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

Este situat pe Soseaua Alexandriei, numarul 66.

Facut astazi revizia de 60.00Km la ei, foarte multumit - oameni de calitate, verificari si schimburi facute rapid + reducere la manopera.

hiiiiiii

Mesaj necitit 19 Mar 2012, 20:48
robyn Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 124
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2006
Ce ma bucur cand aud cate ceva ce implica ''Soseaua Alexandriei'' :))) ...o sa duc si eu ratusca aici ,ca avem ceva treaba de facut

Mesaj necitit 20 Iun 2012, 15:42
robyn Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 124
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2006
Am sunat la cei de la Interauto tech situati pe Soseaua Alexandriei pentru a ma interesa de anumite preturi manopera referitor la :
-manopera revizie normala( schimb ulei ,filtre + toate cump de mine )= 150 ron
-manopera schimbare Carenaj roata dreapta fata - 30 ron - piesa costa 45 = cred ca o schimb eu
-manopera schimb antigel +lichid de frana =130 ron + 100 ron antigelul si lichidul de frana de la ei
-Schimb anvelope iarna- vara - ei bine da ,unii au trecut la sandale mai tarziu :)) - 100 ron = am ales o vulcanizare la 60 ron ....

Am pus preturile in sistem info ,eu urmeaza sa ii vizitez pentru revizie peste vreo 2000 km adica peste o luna si o sa imi schimb si antigelul si lichidul de frana .
O sa revin cu impresii dupa vizita :)

Mesaj necitit 20 Iun 2012, 17:46
devilson Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 185
Localitate: Bucuresti
Tipul: ceed
Capacitatea cilindrică: 1.4
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2008

salut. cam scumpa manopera la revizie. la serviceul IMG din Jilava, la kia se tarifeaza in jur de 1 mil parca. daca te intereseaza pot sa arunc o intrebare si iti zic exact.

Mesaj necitit 20 Iun 2012, 18:18
Dannyboy

Intereseaza-te cat e tariful pe ora/maonpera si cat sunt normate operatiunile. Aici ora de manopera e 80 lei.

Mesaj necitit 20 Iun 2012, 22:09
devilson Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 185
Localitate: Bucuresti
Tipul: ceed
Capacitatea cilindrică: 1.4
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2008

tariful pe ora e asemanator..stiam ceva de 22 euro parca..deci un pic mai mult la KIA, insa tarifeaza mai putin timp.
de ex., eu am platit cel mai mult 112 de ron la prima revizie pt un timp de 1.1 h.
- 2009 - platit 112 ron - timp 1.1.
- 2010 - platit 103 ron - timp 1.1
- 2011 - platit 104 ron - timp 1.1

preturile contin TVA.

Doar pt un schimbat de ulei si filtre, nu cred ca e mai mare pretul de ceea ce am dat eu mai sus. e posibil sa coste mai mult in functie de ce se schimba la revizie: scut, far, filtru benzina din rezervor, etc. - in afara de consumabile

maine o sa incerc sa aflu exact cat ar costa pretul manoperei pt o revizie "normala" doar cu filtre si ulei schimbat.

Mesaj necitit 21 Iun 2012, 10:02
robyn Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 124
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2006
merci ptr info ...oricum eu o sa raman la Interauto si din pricina faptului ca e un service la ''botul calului '' ca sa zic asa
Nu stiu daca e rentabil sa caut prin bucuresti o diferenta de vreo 30 ron cand am un service la 300 m de ''final destination '' :)

Mesaj necitit 21 Iun 2012, 11:28
devilson Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 185
Localitate: Bucuresti
Tipul: ceed
Capacitatea cilindrică: 1.4
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2008

nicio prb. am vrut doar sa-ti zic ca ai alternative mai ieftine. hiiiiiii

asa cum am promis, pretul tarifat de IMG pt o revizie normala este de 1.3 ore x 18 euro/ora + TVA
iar pt programari nr. de contact este 0720220411, d-l radu

Mesaj necitit 02 Sep 2012, 10:07
alc2 Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 60
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1.6
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2010

Curand vine si randul tractorasului meu sa fac revizia de un an , ma gandeam sa aleg intre Interauto si Tiriac Expozitiei . Distanta nu reprezina un criteriu , poate pretul si lipsa posibilitatii de a sta langa masina ma face sa-i depunctez pe cei din expo.....In fine , cine are un tel de contact al celor de aici ,postati sau PM va rog . Thx anticipat si postati pentru feedback cei care ati fost aici .

Mesaj necitit 13 Sep 2012, 07:32
robyn Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 124
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2006
0751 030 318 ---sper sa fie asta ...oricum si eu trebuie sa ajung tot aici...dar peste vreo luna asa ..daca ajungi inaintea mea ,posteaza tu un feedback .

Merci

Mesaj necitit 15 Sep 2012, 17:20
alc2 Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 60
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1.6
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2010

Merci de info...intre timp facusem rost , dar am ales un alt service din motive legate strict de garantie .... la postgarantie sigur voi fi abonatul lor . Asteptam in continuare feedback de la cei care le calca pragul .

Mesaj necitit 30 Oct 2012, 17:45
robyn Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 124
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2006
Salut ...astazi la ora 12.40 am intrat in service la baieti de pe sos Alexandriei...

Operatiuni efectuate la Inter Auto tech service --sos.Alexandriei :

-consumabile cumparate de mine de la King Auto : Ulei 5W40 Castrol Magnatec,filtru aer,ulei si polen
-schimbat carenaj roata dreapta fata
-schimbat de antigel si lichid de frana cu consumabile de la ei
- schimbat vas lichid de parbriz
total cost Service=168.64 manopera +180.96 ( vasul de lichid,antigelul si lichidul de frana dot 4) =349.60 ron

Costuri pe net = carenajul 45 ron+ulei 135 ron+ filtre 40 ron = 220ron

Total deranj=569.6 ron =destul de acceptabil zic eu

Am stat doua ore in service,timp in care am putut sa vizualizez orice operatie facuta,manopera standard pe ora fiind de 80 ron
Ma declar super multumit de servicii si de preturile practicate>>>am sa revin aici pentru schimb de placute si amortizoare la anul

Mesaj necitit 31 Oct 2012, 08:45
Dannyboy

Stai bland. Cat de curand le trec si eu pragul pentru revizie. Am toate consumabilele, inclusiv ulei Motul. O sa bag si Dura Lube pentru diesel.

Mesaj necitit 31 Oct 2012, 13:58
Freelancer Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 238
Localitate: Bucureşti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1.5
Combustibil: CRDI
Anul fabricaţiei: 2008
S-ar putea sa ajung si eu. Fac cumva si ITP?

Mesaj necitit 31 Oct 2012, 14:17
RaiMaN Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 248
Localitate: Bucuresti
Tipul: Sportage
Capacitatea cilindrică: 1.7
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2017

fac de toate :)

Mesaj necitit 31 Oct 2012, 14:42
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

alc2 scrie:
Merci de info...intre timp facusem rost , dar am ales un alt service din motive legate strict de garantie .... la postgarantie sigur voi fi abonatul lor . Asteptam in continuare feedback de la cei care le calca pragul .


Ori nu inteleg eu ori...

Pai care este problema cu garantia - oamenii pun stampila de revizie efectuata --> sunt agreati Hyundai au ba?

Mesaj necitit 03 Noi 2012, 20:20
alc2 Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 60
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1.6
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2010

Daca aparea aici sau pe lista celor autorizati din pasaportul de service , nu as fi ezitat nici o clipa . Daca ai alt mod de a evalua acest " agrement oficial " , vino cu info te rog .
PS Nu vreau sa sune a "reclamatie", doar aviz celor din garantie : Am fost de curand la un service autorizat ( altul decat cel la care am facut prima revizie) si de mare renume in Buc ( nu dau nume , daca vrei cauta prin posturile mele recente....) si am primit voalat sugestia ca daca vreau sa am o garantie reala si nu pe hartie sa fac revizia numai la unul din cele oficial agrementate , mai exact numai la ei ( ca de ce m-am dus la altii sa fac revizia....mai avea putin si ma intreba de ce nu m-am dus tot la aceia sa rezolv eroarea....) Desigur ca s-a incercat clasica aburire a clientului ....vino numai la noi si daca e nevoie de schimbat ceva pe garantie te rezolvam rapid , insa in spatele acestei sugestii e si ceva adevarat....hai ca am poluat topicul asta.

Mesaj necitit 04 Noi 2012, 01:11
Bog54 Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 2886
Localitate: Bucureşti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,6/122 CP
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: Omul de serviciu

@alk2 cred ca faci o confuzie. Service-urile de site, sunt service filiale Hyundai. Este lege prin care nu se mai ingradeste acest aspect.
Bineinteles ca fiecare mama isi apara pruncul.
Poti face linistit si la alte service-uri care au acreditari. Acreditarea se obtine in baza unor solicitari de la service, a demonstrarii profesionalismului, etc.
Oricum, pentru manopera orice service ar trebui sa-ti acorde garantie iar pentru piese, producatorul. Cam asta ar fi regula, dar deh, traim in Romania.

Mesaj necitit 04 Noi 2012, 10:46
Freelancer Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 238
Localitate: Bucureşti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1.5
Combustibil: CRDI
Anul fabricaţiei: 2008
Eu zic ca se merge pe intimidare, vezi sugestiile voalate de mai sus si lipsa de informare a oamenilor.
Ei iti sugereaza dar daca le ceri o pozitie oficiala ai sa vezi ca nu ti-o dau pentru ca nu este legal.
Poti face revizia in orice service autorizat de marca respectiva. De altfel nici nu ar putea sa puna stampila in Pasaport daca nu ar fi autorizati pentru ca este fals in acte.
Evident mai sunt si alte service-uri autorizate Hyundai altele decat cele de pe site dar sunt multi-marca adica sunt autorizate si pentru Renault, Volkswagen etc si probabil de-aia nu le-au inclus pe site-ul lor. Te poti duce la unul din acele service-uri, preturi bune au majoritatea mai ales daca iti iei propriile consumabile, fiecare are plusurile si minusurile lui.
Personal am fost pe la Expozitie, DAB, Elca Ploiesti si acum o sa merg la Interauto.

Mesaj necitit 04 Dec 2012, 19:52
robyn Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 124
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2006
realizat astazi ITP ...pret 79 ron la oferta...
am mai avut becurile de la numar arse in urma unor leduri puse de mine ...etc
pret final 112 ron fara spaga....mi s-a cerut spaga si nu pot sa nu o zic de catre tipul care mi-a facut ITP....practic am ajuns sa ma simt si prost ca nu dau spaga ...om batran se uita la mine mai ca nu imi zicea pai hai mai tinere nu dai si tu ceva ? =))

nu frate ...iti dau porc sa ai in frigider....atat timp cat inspectia nu o faci sub ochii mei ....sa zicem ca faza cu CIV ....era un duplicat..pe care eu trebuia sa il prezint la politie ptr a fi trecut proprietarul masinii avea dreptate...desi am si certificatul ...exista coerenta intre ele..eu am nevoie de inspectie nu sa vand masina....

Insa ca nu iti tine frana de mana la 1000 si tine la 400 deja ma sugi si ai becurile arse la numar ( am platit inlocuirea)...pai dude o fac in ferentexax cu 200 ron fara sa prezint nici macar CIV si nu te mai onorez cu prezenta ....ca pe mine civ--ul ma ardea la suflet nu pisatul de itp

Hy pa

Următorul

Înapoi la Service-uri din Bucureşti