Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri Accent Sistem Audio Accent

Sistem Audio Accent

Economică

Mesaj necitit 07 Apr 2014, 23:20
soft Membru
Membru

Mesaje: 4
Localitate: Giurgiu
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1.39
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2005
Salut,
Am deschis acest thread deoarece am nevoie de un sfat , am cautat mult pe net pana am gasit acest forum si sper ca aici sa primesc raspunsuri de la detinatorii de hyundai , din proprie experienta.
Detin un hyundaiAccent model 2005, benzina si vreau sa pun un sistem audio, am intrat in posesia autovehiculului de curand si proprietarul anterior nu a avut nici-un sistem audio pe masina, nu are boxe, nici cabluri trase , nici player audio si acum as vrea sa pun eu.
Am cumparat un player pioneer si intentionez sa cumpar si boxe tot pioneer , problema este ca nu gasesc informatii cu diametrul difuzoarelor, am tot cautat pe net si am gasit tot felul de variante si nu prea stiu ce sa fac.
Sper ca aici sunt persoane care au mai trecut prin acest lucru, sau care detin acest model si imi pot spune exact ce tip de boxe sa cumpar deoarece nu vreau sa fac o prostie si sa nu cumpar difuzoarele potrivite.
Multumesc mult.

Mesaj necitit 08 Apr 2014, 05:45
Dannyboy

Salut, si bine ai venit printre noi.
Din ce am aflat si eu, se pare ca ai nevoie de difuzoare cu diametrul de 13 cm (5 1/4 inch). Acum problema e sa gasesti difuzoare pentru puterea si impedanta de iesire a sistemului audio. Iti mai trebuie si un adaptor ISO.
Vad ca esti din Giurgiu. In Bucuresti avem intalniri saptamanale. Poate ai posibilitatea sa vii la o intalnire, vedem pe viu despre ce e vorba, demontam, masuram... Din cati ne-om strange o fi vreunul cu solutia optima.

Mesaj necitit 08 Apr 2014, 14:14
soft Membru
Membru

Mesaje: 4
Localitate: Giurgiu
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1.39
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2005
Salut, multumesc mult.
M-am interesat si eu , am gasit mai multe variante , 13 cm , 17cm dar cand am masurat diametrul gaurii au iesit 14.5 aprox cm.
Am vazut ca pe fata sunt tot de 13, pe multe site-uri am gasit fata spate 13 cm , pe altele am gasit fata 13 / spate 17cm. De aceea am intrebat aici, poate sunt membrii cu acelasi model de Hyundai si imi pot spune exact ce difuzoare au ei.
Cat despre adaptorul acela, multumesc pentru informatie, am primit un adaptor la player dar nu stiu daca este si cel potrivit, am sa pun o poza mai tarziu.
Nu prea am cum sa ajung la intalniri desii mi-ar placea foarte mult.

Mesaj necitit 08 Apr 2014, 22:34
soft Membru
Membru

Mesaje: 4
Localitate: Giurgiu
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1.39
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2005
Img 1
Img 2
Img 3
Acesta este adaptorul primit odata cu playerul , este folositor? Tot trebuie sa mai cumpar acel adaptor?

Mesaj necitit 09 Apr 2014, 06:17
Dannyboy

Se pare ca ai nevoie de acest adaptor. Nu seamana cu ce ai tu.

Mesaj necitit 23 Apr 2014, 19:47
soft Membru
Membru

Mesaje: 4
Localitate: Giurgiu
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1.39
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2005
Am reusit sa montez playerul si boxele, dar mi-am luat teapa cu boxele de 13 cm.
Pentru alti owneri interesati - boxe diametru 17 cm fata , 17 cm spate

Mesaj necitit 18 Dec 2016, 23:25

Mesaje: 1
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1400
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2005
Hi!
Cum te-ai descurcat cu cablarea? Ai tras cablu ptr diecare difuzor?
Multumesc anticipat

Mesaj necitit 03 Dec 2017, 16:56

Mesaje: 1
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1400
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2009
Salut!
Mi-am cumparat un radiocd Pioneer DEH 1900UB si am incercat sa-l instalez pe masina dar sina cu care a venit radioul nu pot s-o instalez pe suportul original al masinei.Ma poate ajuta cineva cu cateva indicatii de instalare?


Înapoi la Accent

cron