Prima pagină Tips & Triks Service-uri Service-uri din Bucureşti Service Expoziţiei

Service Expoziţiei


Mesaj necitit 28 Iul 2015, 15:47
ix35mar Membru
Membru

Mesaje: 3
Tipul: IX35
Capacitatea cilindrică: 2000
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2014
Am avut experiente neplacute cu acest Service insa recunosc, isi dau silinta. Dupa ce au vopsit partea dreapta spate a masinii,nu au vopsit-o ok, au retusat, au reverificat, pana la urma am luat masina asa pentru ca era un dezastru total inauntru si am zis ca daca o mai las acolo o nenorocesc. 6 luni mai tarziu, adica zilele astea, am fost sa fac dosar pe Casco pentru parbriz, am avut norocul sa dau de acelasi inspector foarte ok care si-a amintit de mine si a verificat si lucrarea de atunci, din curiozitate. Pe langa faptul ca linia rotii, pe aripa spate, nu e urmata perfect, are denivelari. Exact la muchie, vopseaua a inceput sa dispara :)). L-a chemat din proprie initiativa pe nenea de la Hyundai si i-a spus ca ei au platit pentru cele mai bune materiale si ca nu e ok sa fie asa. Mi-au spus ca-i fac rechemare pe garantie, de data asta or s-o vopseasca la Mercedes. Inca nu stiu daca s-o duc sau nu, avand in vedere ca data trecuta n-au spalat-o pe interior si era praful de 5 cm in toata masina. Voi ce ma sfatuiti?

Mesaj necitit 28 Iul 2015, 16:24
Dannyboy

Din nefericire masina e in garantie, asa ca esti legat de ei. Nu stiu daca ai posibilitatea sa ceri asiguratorului sa schimbe unitatea care face reparatiile. Daca se poate, iti recomand InterAuto Tech. Gasesti referinte in sectiunea Service-uri.

Mesaj necitit 29 Iul 2015, 09:00
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

Si eu am avut o experienta neplacuta cu Expozitiei la capitolul vopsire (urmarile se pot vedea si acum)...

De Interauto Tech trebuie sa recunosc ca sunt mai atenti la reparatii....

Mesaj necitit 26 Ian 2016, 12:10
gas

Mesaje: 1
Tipul: i10
Capacitatea cilindrică: 1086
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2009
De evitat. Am mers cu masina la ei pentru prima reparatie la reprezentata dupa cinci ani. Second hand, fostul proprietar nu a mers nici macar in garantie cu ea la reprezentanta, a facut revizii prin diverse service-uri. Am zis sa incerc niste profesionisti, poate vad lucrurile mai bine.
Revizie la 45000 km / 6 ani... I-am rugat sa verifice totul si sa-mi spuna ce trebuie inlocuit.
"OK, verificam, dar o sa dureze ceva mai mult, o puteti lasa la noi si o luati diseara sau maine...". Bun, firma serioasa... zic bine, las masina, n-o fi nevoie sa o pazesc.
Dupa cateva ore m-au sunat sa-mi spuna ca ar trebui sa-mi schimb discurile de frana pe fata, sunt ovalizate si trepideaza la frana. Cum ? Pai nici eu nici nevasta-mea nu simtim ceva vibratii/trepidatii la frana... Nu, lasati discurile in pace, nu au nimic. Schimbati va rog placutele. Si verificati si placutele pe spate.
Cum ? Placutele pe spate sunt OK ? Dupa 6 ani ? OK. Emotii...
Am fost in aceeasi zi, seara tarziu, sa iau masina. Platesc, primesc cheile, merg sa caut masina in parcare. O gasesc parcata aiurea, pe un culoar dintre locurile de parcare... cu usa dreapta fata zgariata.
Ii anunt, imi semneaza pe o hartie ca masina are o zgarietura proaspata pe usa... plec.
A doua zi am ridicat si capota, din curiozitate. Capacul de la filtru de aer prins neglijent, intr-o singura clema...
M-au chemat sa-mi "remedieze" problema cu usa. Nu am putut sa merg imediat, masina plecase din Bucuresti.
Cand s-a intors (2 saptamani mai tarziu), aveam si zgomot la rulare sau franare dreapta spate... si nevasta nervoasa :)
Placutele alea bune ajunsesera la fier, mi-au zgariat si discul. Si ca sa vezi, discurile pe fata nu sunt ovalizate... Am renuntat sa ma mai intorc, stau cu usa zgariata.
Trageti concluzii.

Mesaj necitit 27 Ian 2016, 16:50
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

Un 15 minute duminica la intalnire te-ar fi lamurit dinainte sa ai aceasta experienta neplacuta.

Si chiar duminica ce a trecut la -11 grade tot se gaseau interlocutori f:1 ...

Mesaj necitit 13 Sep 2017, 18:20

Mesaje: 1
Tipul: ix35
Capacitatea cilindrică: 1.6
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2013
Este clar de evitat!!!!!! Am avut recent masina la ei pentru reparatii dupa un accident si dupa 2 luni si jumatate (timp in care am fost "sfatuit" sa o vand pe piese sau sa o scot la licitatie) mi s-a spus k daca vreau sa o repar ar fi bine sa imi caut eu singur piesele si le aduc la asamblat. Ulterior dupa ce am dus-o la alt service mi s-a confirmat ca unele daune au fost umflate (piese de caroserie care se puteau repara usor au fost trecute pentru inlocuire) iar piesele de motor erau intacte (desi mi se spusese ca ar fi niste avarii si acolo). In concluzie NU mai recomand service-ul din str Parcului (fost Expozitiei) sub nicio forma!!! Se pierde mult timp si multi bani!

Mesaj necitit 15 Sep 2017, 07:35
Dannyboy

Multi dintre noi, nemaiavand masini in garantie, ne-am orientat catre InterAuto Tech, situat in Bragadiru. Simplul fapt ca il cunoastem pe managerul service-ului ne-a determinat sa facem aceasta alegere. Si n-am regretat.

Anterior

Înapoi la Service-uri din Bucureşti

cron