Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri i30 Carenaj pasaj roata hyundai i30 primul model facelift

Carenaj pasaj roata hyundai i30 primul model facelift

Spaţioasă

Razica Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 193
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1.6L/126 cp
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2011
Salutare
acum un an de zile am gasit masina mea lovita in spate in parcare in Slatina . am gasit si vinovatul (un cocalar cu BMW parcat fix in masina mea). am luat si rca-ul vinovatului (cu scandal si mers la politie si ancheta...etc...neimportant ca a trecut evenimentul).
unde vreau eu sa ajung, stie cineva daca la modelul de i30 facelift (2011) carenajul spate (dreapta si stanga) e doar de la partea superioara a rotii spre portbagaj?
intreb asta pentru ca azi am parcat in curte langa ,masina lui tata (kia ceed 2007) si intamplator am vazut ca la ceed carenajul e compet (de la stanga la dreapta, sper sa se inteleaga din poze).
Reparatia a fost facuta la dab auto, oricum e degeaba, daca exista si mi au fost sustrase in service macar sa stie lumea de pe forum ce se intampla acolo, daca nu exista imi cer scuze pentru orice incriminare.

Multumesc!

P.S. maine dimineata o sa caut prin parcari un i30 facelift sa vad daca are carenajul complet.

20160728_195549 - Copy.jpg


20160728_195532.jpg


20160728_195549.jpg
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Pyro Membru
Membru

Mesaje: 71
Localitate: Bucuresti
Tipul: b
Capacitatea cilindrică: c
Combustibil: d
Anul fabricaţiei: 1
Salutare,

Imi pun un reminder si arunc un ochi maine inainte de munca si vin cu niste poze, ar trebui sa le am pe cele originale.
Ca fapt oarecum relevant, cand am avut dauna pe fata am luat carenaj de FD si am pus pe a mea (FDH, ca a ta), si au mers cat de cat. Au zis cei din service ca au "tras" putin de ele dar ca-i OK.

Dannyboy

E din 2 bucati. Nu e nici o diferenta intre prima versiune si facelift.
WHEEL GUARD.doc
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Razica Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 193
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1.6L/126 cp
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2011
Azi de dimineata m am uitat la 2 facelifturi..mai de la distanta (deja m a luat un tip ca ce caut acolo) si parca arata ca la mine. Mai investighez. Pyro daca reusesti sa te uiti iti sunt recunoscator.
Danny o sa instalez microcat diseara si o bag vin ul meu sa vad ce iese...ca si curiozitate...poti sa imi dai vin ul tau pe pm ca sa fac o comparatie.
Am impresia ca i30ul cehesc e usor inferior celui korean. In documentul tau arata carenajul identic cu ce am vazut pe ceed ul lui tata. Ciudat e ca la masina mea nu am vazut nici o gaura de prindere a carenajului. Ba mai mult singura gaura din zona aia are dop si antifon peste.

Dannyboy

Trimis.
Nu cred sa existe diferente constructive, poate doar la ceva tablarie.

Pyro Membru
Membru

Mesaje: 71
Localitate: Bucuresti
Tipul: b
Capacitatea cilindrică: c
Combustibil: d
Anul fabricaţiei: 1
E la fel ca la tine...
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Razica Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 193
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1.6L/126 cp
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2011
Ok..multumesc mult tuturor.

Razica Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 193
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1.6L/126 cp
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2011
M am uitat in microcat (multumesc Danny pt VIN) si apar pe schema la modelul Facelift si aparatoarele respective, dar in dreptul lor apare part not aplicable for this vehicle. atentie ca si celelalte parti componente ale carenajului difera ca si cod, de la facelift la prefacelift. nu stiu cum sa export codurile din microcat in excel sau word ca le puneam si pe alea.
in concluzie pentru facelift avem:

Capture.JPG


si pt prefacelift:

Image.jpg


multumesc tuturor pentru ajutor hiiiiiii .
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.


Înapoi la i30