Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri ix35 navigatie ix35

navigatie ix35

Eleganţă şi rafinament

Mesaj necitit 14 Noi 2013, 21:49
eduard07 Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 21
Localitate: Constanta
Tipul: ix35
Capacitatea cilindrică: 1995
Combustibil: diesel
Anul fabricaţiei: 2012
da e ok,nu ma jicnit cu nimik :) pt asta discutam aici sa aflam chestii noi.Cred ca pana la urma ajung sa iau o chinezarie de aia care merge direct,pacat ca asta era original
da vb ta poate mai arunci o vb ici colo si iese o idee ceva

Mesaj necitit 11 Iul 2016, 01:27

Mesaje: 1
Tipul: Ix35
Capacitatea cilindrică: 1600
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2009
Salut! sunt nou pe aici, am si eu un hyundai ix35 si as vrea sa cumpar si eu o navigatie. Masina nu a fost echipata din fabrica cu navigatie, unde as putea sa gasesc si eu sa fie buna, si ce e mai bun android sau windows ?

Mesaj necitit 11 Iul 2016, 06:54
Dannyboy

Recomandarea mea ar fi asta.
Poti si tu sa faci o comparatie. Fii atent daca se specifica faptul ca se monteaza fara a interveni asupra instalatiei masinii, si daca suporta comenzile de pe volan. Apoi compara procesoarele, memoria RAM si capacitatea de stocare (daca iti trece prin minte sa mai instalezi oarece). Si vezi daca suporta stickuri de retea (ce tipuri de modem accepta).

Mesaj necitit 29 Noi 2016, 11:55
Majearu Membru
Membru

Mesaje: 6
Tipul: ix35
Capacitatea cilindrică: 1598
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2015
Se poate inlocui volanul fara comenzi audio la un hyundai ix35, cu un volan cu comenzi audio?
Mentionez ca am navigatie pe masina, dar vreau sa imi pun un volan cu comenzi audio pe el.

Multumesc

Mesaj necitit 29 Noi 2016, 12:29
Dannyboy

Poti, dar mai ai nevoie si de clockspring, acel contact circular de sub volan. Daca masina nu a fost prevazuta cu comenzi pe volan, nu are contactul de care ai tu nevoie. Ca sa te lamuresti, cand dai jos volanul, numara cati pini are clockspringul. Daca sunt doar 4, atunci trebuie sa-l schimbi cu unul cu 8 sau mai multe.

Mesaj necitit 01 Dec 2016, 16:43
Majearu Membru
Membru

Mesaje: 6
Tipul: ix35
Capacitatea cilindrică: 1598
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2015
Dannyboy scrie:
Poti, dar mai ai nevoie si de clockspring, acel contact circular de sub volan. Daca masina nu a fost prevazuta cu comenzi pe volan, nu are contactul de care ai tu nevoie. Ca sa te lamuresti, cand dai jos volanul, numara cati pini are clockspringul. Daca sunt doar 4, atunci trebuie sa-l schimbi cu unul cu 8 sau mai multe.

Multumesc mult!

Mesaj necitit 22 Mar 2017, 16:34
Majearu Membru
Membru

Mesaje: 6
Tipul: ix35
Capacitatea cilindrică: 1598
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2015
Daca masina nu a fost prevazuta din fabricatie cu comenzi pe volan de unde pot face rost de un adaptor pentru a trece de la conectorul de pe masina cu 4 pini la noul conector de pe clockspring-ul cu 8 pini?
Multumesc

Mesaj necitit 24 Mar 2017, 08:02
Dannyboy

In primul rand trebuie sa faci rost de codul de piesa al acelui adaptor. Dupa ce ai codul, fa o intrebare la telefon 0723567684, Cezar. S-ar putea sa-ti fie de folos si pentru alte piese.

Mesaj necitit 27 Iun 2017, 22:13
Majearu Membru
Membru

Mesaje: 6
Tipul: ix35
Capacitatea cilindrică: 1598
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2015
Multumesc pentru raspunsuri! Am reusit sa pun volanul cu comenzi, dar a trebuit sa fie refecuta instalatia ... firele care vin in conectorul cu 4 pini au trebuit refacute pentru conector cu 8 pini!

Mesaj necitit 27 Iun 2017, 22:20
Majearu Membru
Membru

Mesaje: 6
Tipul: ix35
Capacitatea cilindrică: 1598
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2015
Mai am o intrebare: Am instalata o navigatie pe masina "S100" dar am o problema cu antena radio! Pierde semnalul radio foarte usor. Cand ies din Bucuresti incepe sa se piarda semanlul radio la aproape toate posturile. Nu stiu ce ar putea avea...este posibil sa aiba nevoie de un amplificator de antena?

Mesaj necitit 28 Iun 2017, 05:46
Dannyboy

Antena masinii (cea de pe capota) are amplificator in talpa. Verifica daca sunt conexiunile facute, daca mai primeste curent, sau daca nu cumva s-a defectat.

Mesaj necitit 27 Iul 2017, 14:56
Majearu Membru
Membru

Mesaje: 6
Tipul: ix35
Capacitatea cilindrică: 1598
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2015
Multumesc frumos pentru raspunsuri.
Mai am o intrebare: se pot pune oglinzi cu semnalizare chiar daca nu are din fabricatie? Mentionez ca am oglinzi incalzite nerabatabile, dar fara semnalizare.

Mesaj necitit 29 Iul 2017, 12:26
Dannyboy

Nu stiu daca ai cablaj pentru asa ceva. Ca sa te apuci tu sa tragi fire prin stalpul masinii, burduf, portiera... inveti sa injuri profesional.

Mesaj necitit 18 Noi 2018, 15:47

Mesaje: 1
Tipul: Ix35
Capacitatea cilindrică: 1685
Combustibil: Disel
Anul fabricaţiei: 2012
Am și eu o nedumerire in legătura cu instalarea unei navigații. Întrebarea mea este dacă pentru montarea navigației îmi trebuie neaparat un cablu ca-n bus? Cablul navigației are mufa ISO și se potrivește pe mașina . Nu știu de ce sau la ce se folosește aces ca-n bus. Menționez ca mașina este din 2012 și este modelul PREMIUM de 1,7

Mesaj necitit 19 Noi 2018, 18:55
Dannyboy

Poti pune navigatia linistit. Presupun ca framantarea ta vine de la faptul ca e posibil sa pierzi comenzile de pe volan. Conteaza ce fel de player doresti sa montezi.
Acum 3 saptamani am inlocuit playerul stock de pe i30 2007 cu un Macrom M-DL5000. Schema de conexiuni m-a ajutat sa conectez si comenzile volanului, aici fiind vorba de protocol rezistiv, si nu de can-bus. Sper sa nu ma insel, dar protocolul rezistiv exista si pe masina ta.

Mesaj necitit 30 Iul 2020, 12:46

Mesaje: 1
Tipul: Ix35
Capacitatea cilindrică: Ploiesti
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2012
Salutare sunt posesorul unui Hyundai ix35.. Am încercat sa fac update la hărți, nu am fost atent și instalarea a început iar... Am scos stick-ul și a rămas pe display sigla de la Hyundai, radio și camera R funcționează...exista vreo modalitate sa ii pot da reset? Am încercat chestia cu butonul eject + buton on și volum spre minim însă fără niciun efect... Băiatul de la care am luat upgrade-ul îmi spunea ceva de borna bateriei care ar trebui scoasa vreo 15 minute, dar după îmi cere codul pin după pe care nu îl am și nici ăștia de la reprezentata nu știu nimic despre... Exista alta modalitate din tester poate? Mulțumesc :-ss
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Anterior

Înapoi la ix35

cron