Prima pagină Călătorii În România Tulcea

Tulcea

De la Km 0

Mesaj necitit 29 Aug 2011, 14:50
Gladiator

Am crezut ca nu citeste nimeni........................ =)) =)) =)) =)) =))

Mesaj necitit 30 Aug 2011, 18:57
Gladiator

Care vrei sa vizitezi Tulcea.....maine........... :D ........ca eu plec maine de dimineata pe la 3.30......... X(

Mesaj necitit 30 Aug 2011, 20:58
Radu_dac Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 852
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,4L
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2011
Drumuri bune.....

Mesaj necitit 30 Aug 2011, 22:27
Gladiator

Radu_dac scrie:
Drumuri bune.....


Multumesc ..... hiiiiiii ......am un cccccchhhhhhhheeeeeefffffffff ....... :D ..... X( ..... :down ...... ~X(

Mesaj necitit 01 Sep 2011, 07:47
Gladiator

Am fost la Tulcea......rezolvat...... :HappyDance ........venit asera, obosit..... #:-s .......

Si azi la dans........... h0701 .....cu bateriile incarcate..... :-??

Mesaj necitit 05 Sep 2011, 18:58
Gladiator

:D ....... X( ............... ~X( .................care vrei sa ma insotesti maine la ....CONSTANTA......TULCEA........BUCURESTI.

AM SOFER......DE LA FABRICA......... :dance .......... =))

Mesaj necitit 06 Sep 2011, 22:28
Gladiator

Gladiator scrie:
:D ....... X( ............... ~X( .................care vrei sa ma insotesti maine la ....CONSTANTA......TULCEA........BUCURESTI.

AM SOFER......DE LA FABRICA......... :dance .......... =))



Dupa aproximativ....650 km ......m-am intors si eu pe acasa...... :D .......... :ymparty:

Mesaj necitit 08 Sep 2011, 14:48
andreiusca Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 792
Localitate: Bucureşti
Tipul: i10
Capacitatea cilindrică: 1,1
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Gata.. ma duc si eu la Tulcea.. Acest week-end ma duc sa vizitez si eu...

Cam cat dureaza drumul ???? Asa aproximativ ????
Ma gandesc la ruta: A1 pana la Cernavoda -> Tulcea

Mesaj necitit 08 Sep 2011, 14:58
Dannyboy

As zice sa-ti treaca de A1. Du-te prin Buzau-Slobozia. Drumul e perfect si nu e aglomeratie.

Mesaj necitit 08 Sep 2011, 15:26
andreiusca Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 792
Localitate: Bucureşti
Tipul: i10
Capacitatea cilindrică: 1,1
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Si cat dureaza drumul ????

Mesaj necitit 08 Sep 2011, 15:36
Dannyboy

Cam 4-4,5 ore.

Mesaj necitit 08 Sep 2011, 15:45
andreiusca Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 792
Localitate: Bucureşti
Tipul: i10
Capacitatea cilindrică: 1,1
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Hmmm.. ma gandeam ca daca merg pe A1, dureaza mai putin. Ma gandesc pana maine..

Sarut-mana Danny!

Mesaj necitit 08 Sep 2011, 17:07
Dannyboy

Am plecat cu Bogdan tot asa, intr-un weekend, am preferat prin Urziceni. Pe drum la radio au spus ca A2 e aglomerat. Peste putin timp se blocase din cauza unui accident in lant, asa ca politia redirectiona pe la Fetesti. Am avut noroc ca plecasem devreme, aglomeratia se forma in urma noastra. Acum ai la ce sa te gandesti :D

Mesaj necitit 08 Sep 2011, 18:10
andreiusca Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 792
Localitate: Bucureşti
Tipul: i10
Capacitatea cilindrică: 1,1
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Pai.. eu sper sa nu mai fie lume multa pe A2, cel putin nu maine. Ca as vrea sa ajung si eu pana in 10 seara :( Stii ca ma misc incet, incet.. si pe A2 prind viteza.. sunt cu vantul in spate.. =))

Mesaj necitit 08 Sep 2011, 18:25
Dannyboy

Stai ca n-am inteles. Pe la ce ora vrei sa pleci?

Mesaj necitit 08 Sep 2011, 20:20
Gladiator

Traseul este urmatorul......BUCURESTI - A2....PANA LA DRAJNA......SLOBOZIA.....TANDAREI......POD GIURGENI.....CIUCUROVA-la intersectie faci stanga spre Tulcea....poti face si dreapta dar ocolesti......CATALOI ...intersectie faci la stanga.......TULCEA ORAS....... :-BD

TIMP....2.30- 3 ORE.........ACUM DEPINDE CUM PUI TALPA PE ACCELERATIE..... :-?

ITI DORESC DRUM BUN......... :-BD

Mesaj necitit 08 Sep 2011, 20:25
Gladiator

andreiusca scrie:
Gata.. ma duc si eu la Tulcea.. Acest week-end ma duc sa vizitez si eu...

Cam cat dureaza drumul ???? Asa aproximativ ????
Ma gandesc la ruta: A1 pana la Cernavoda -> Tulcea



OCOLESTI . CU TRASEUL ASTA...... [-X

Acum nu mai sunt concedii......sau pleaca lumea la mare.......camionagii au restrictie pe A2...de vineri ora 24.....pana duminica ora 24

Mesaj necitit 09 Sep 2011, 10:32
andreiusca Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 792
Localitate: Bucureşti
Tipul: i10
Capacitatea cilindrică: 1,1
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
@Danny : Plec azi, pe la 5.00. Cred ca o sa merg asa cum a zis Gladiator (cam la aia ma gandeam si eu ieri.. )

@Gladiator : ai dreptate, pana la Cernavoda n-are sens sa merg.. de la Drajna, o luam de drumul "vechi". Si nu, nu sunt eu aia care o calca.. :-P

Baieti ce pot sa zic, multumesc de informatii... si sper sa ma distrez si eu la fel de mult ca voi pe acolo....

Mesaj necitit 09 Sep 2011, 12:54
Gladiator

DRUMURI BUNE SA AI........DISTRACTIE PLACTA...... :smiley-bounce

Mesaj necitit 12 Sep 2011, 15:09
andreiusca Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 792
Localitate: Bucureşti
Tipul: i10
Capacitatea cilindrică: 1,1
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Am fost si eu la Tulcea.. bifat pe lista locurilor din Romania unde nu ajunsesem pana acum.

Ce pot sa zic, frumusel oraselul, micut... curat si organizat. Mi-a placut foarte mult sistemul occidental de taxare in parcari si de vanzare bilete pentru transportul in comun (impresionata as zice.. nu vazusem decat in vestul tarii).

De mancat, n-am mancat peste pe acolo caci se pare ca nus tim sa gasim locuri bune prin oras :( si sincer mi-era si teama de apa de Dunare.. wow murdara mai este.. :(

Am fost si sa incercam sa vedem Dunarea mai de aproape, eventual ceva din Delta, insa aveam putin timp, eram doar 2.. si nici nu ne plac sacalii care vor sa te ia pe sus sa te duca la o plimbare scumpa pe Dunare. Am zis pas si am incercat sa ne plimbam pe malul apei, insa era prea multa mizerie ca sa fie placuta plimbarea.. asa dar, am vazut Dunarea, ne-a placut locatia insa mizeria facut de oameni ne-a dezamagit. SI nici nu am gasit o dugheana decenta unde sa mancam. Trist, dar adevarat.

Oricum, una peste alta, la primavara voi incerca din nou sa merg prin zona.. Sulina sau Sf Gheorghe... sigur va fi mai bine.. merg mai spre Delta :D

AnteriorUrmătorul

Înapoi la În România

cron