Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri Accent Hyundai Accent 1.4 Benzina 2008

Hyundai Accent 1.4 Benzina 2008

Economică

Bog54 Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 2886
Localitate: Bucureşti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,6/122 CP
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: Omul de serviciu

Robertuts.
Exista topic cu membrii forumului si prezentarea masinii. Am fi placut impresionati daca ai posta si pe acolo. f:1

Gladiator

Am impresia ...........ca vorbim ca sa vorbim.......personajul in cauza este cam in afara discutiei - incercam sa-i spunem ce-i mai bine sa faca si el in continuare ......BATMAN.....BATMAN ..... oare a citit din curiozitate manualul de utilizare sau pasaportul de service al masinii....... :BangWall



.............SUCCESURI PRIETENE................ ;)

Robertuts Membru
Membru

Mesaje: 32
Localitate: Alexandria
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1.4
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Salutari.Il legatura cu postarile mele,ma gandesc sa merg totusi la reprezentanta pentru ca stiu ca la nici un alt service nu ii verifica absolut toti parametrii cum o fac ei,insa nu am timp sa merg in Bucuresti(sunt din Alexandria).Ma gandeam sa merg la Pitesti,am auzit ca e acolo o reprezentanta si ceva mai ieftina ? Stiti ceva ?

Robertuts Membru
Membru

Mesaje: 32
Localitate: Alexandria
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1.4
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Salutari.Il legatura cu postarile mele,ma gandesc sa merg totusi la reprezentanta pentru ca stiu ca la nici un alt service nu ii verifica absolut toti parametrii cum o fac ei,insa nu am timp sa merg in Bucuresti(sunt din Alexandria).Ma gandeam sa merg la Pitesti,am auzit ca e acolo o reprezentanta si ceva mai ieftina ? Stiti ceva ?

Inca ceva.Pana acum am facut reviziile la km.Intrebarile sunt:

1.toate reviziile le-am facut la HAR,dar la 30.000 am fost la un service Bosch.Daca acum revin la HAR,e vreo problema ? Garantie oricum nu mai am de mult timp,masina are 5 ani.

2.eu acum pana in 40.000 km,deci nu pot sa merg sa fac revizia de 45.000,dar nici nu pot sa mai astept pana atunci sa schimb amortizoarele ca risc sa apara alte defectiuni.Ar fi optiunea sa merg pentru revizia de 5 ani,dar pot sa fac asta daca eu pana acum am facut revizia la km ? Insa aici imi mai apar cateva semne de intrebare si anume:

a.daca ma iau dupa perioada,in carte scrie ca la 36 de luni trebuiau schimbate filtrul aer rezervor combustibil,iar la 48 de luni cureaua transmisie si filtrul combustibil.voi le faceti la km presupun?

b.care e diferenta dintre filtru combustibil si filtru aer rezervor combustibil?

c.daca eu mi-as schimba inainte de asa zisa revizie consumabilele,antigelul,ulei,filtru etc. si ma duc la ei doar pentru amortizoare,control caseta directie si toate cele ce fac ei acolo? Poate ma intrebati de ce ma duc doar pentru atat,insa sincer sa fiu la ei dai un ban dar ti-o verifica de la zero ca la carte.

Multumesc.


Mesaje: 11
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1379
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Pentru utilizatorii de accent sait piese ieftine autocolanta. Ro


Mesaje: 11
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1379
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Îmi cer scuze autoeco.ro

Dannyboy

Demn de retinut. Multumim frumos.

Anterior

Înapoi la Accent

cron