Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri Elantra Elantra cumpărare 2020

Elantra cumpărare 2020

Heheheeeee!

Mesaj necitit 11 Mar 2020, 19:39
deakmiklos99 Membru
Membru

Mesaje: 2
Tipul: Elantra
Capacitatea cilindrică: 1600
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2020
Buna tuturor !

Urmează să achiziționez un model elantra echipare clasic ultima versiune și tot ce știu despre motorul aspirat de 1.6 este din ce-am citit pe internet. Am avut dizăl motor 2.0 dti de la Opel și probabil va trece ceva vreme până mă acomodez cu benzinara aspirată. Are cineva acest model nou ? Nu știți dacă trebuie schimbat uleiul după perioada de rodaj , sau merge așa până la prima revizie ? Schimbarea uleiului în condițiile în care nu vreau să pierd garanția. Trebuie să fiu atent în mod special la ceva anume ? Am auzit că mănâncă destul de puțin în turații mici în schimb cică n-ar avea destulă vlagă. Nu mă aștept să sară ca dizălu bineînțeles, dar nici leșinată sper să nu fie.

Mesaj necitit 15 Mar 2020, 00:53

Mesaje: 1
Localitate: Fiji
Tipul: Elantra
Capacitatea cilindrică: Suva
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2020

Am cumparat si eu acest model la inceputul lui februarie 2020,venind de pe o Skoda oOctavia 2,2.0 TDI si cu ceva ''steroizi''.Am facut 1000 km pe toate tipurile de drum.Mi se pare ''lesinata'' in comparatie cu cea veche,dar am cam renuntat la depasirile din ''scurt'',duc motorul un pic mai sus in turatii cand am nevoie de ''zvac'' .Incet,incet am inceput sa ne impacam. :-BD

Mesaj necitit 19 Mar 2020, 09:16
deakmiklos99 Membru
Membru

Mesaje: 2
Tipul: Elantra
Capacitatea cilindrică: 1600
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2020
Am primit mașina de la Tiriac Auto Brașov. Impecabilă ! Recomand tuturor celor care doresc o mașină decentă, bine închegată și relativ ieftină. Motorul este extrem de silențios, trage bine în toate vitezele, timoneria este precisă ca ceasu, la depășiri ajung 3000-3500 rotații liniștit, mașina se duce cum trebuie. Mici incoveniente la zgomotul de rulare-se aude bine vâjâitul cauciucurilor- dar nu atinge nivelul supărător. Greierași nu se aud. Frâna răspunde prompt fără să-l apeși prea tare. Motorul are un sunet plăcut la accelerare, am scos 5,7 /100 km păstrând plaja 2000-4000 rotații, fiind în rodaj mi se pare de-a dreptul fabulos în condițiile unui regim de 20 la sută oraș 80 afară . Direcția este precisă, suspensiile un pic cam rigide față de opelu vechi, dar nimic exagerat. Materialul prezentat de Robert Adam coincide 100 % cu comportamentul real al mașinii. Motorul aspirat de 1,6 MPI este o bijuterie. Până acum sunt extrem de mulțumit de mașină. Recomand tuturor pasionaților de motoare aspirate.

Mesaj necitit 21 Oct 2020, 21:42
wodevil Membru
Membru

Mesaje: 2
Tipul: Elantra
Capacitatea cilindrică: 1591
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2020
Salutare tuturor, maine achizitionez modelul nou 2020 cu motorasul 1.6 MPI, nivel echipare Highway.
Venind de pe un VW 1.2 TSI Jetta Turbo 105 cp, ma intrebam daca voi simti vre-o diferenta la cum trage masina.
Nu am mai condus un 1.6 aspirat de la Uratul Opel Ecotec incoace de pe Astra G - H.
Sa speram, revin cu detalii. hiiiiiii

Mesaj necitit 13 Noi 2020, 10:44
bandi Membru
Membru

Mesaje: 18
Tipul: Elantra
Capacitatea cilindrică: 1600
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2019
Motor super. Un motor aspirat fără moarte ( vezi și 1,4 mpi-ul de pe Logan ) spre deosebire de motoarele de jucărie ce sunt la mare căutare acum, dar a căror durată de viață e ... pe garanție. Da, nu este sprinten, nu te lipește de scaun la accelerări, dar o dată cu vârsta vei învăța că mai importantă e siguranța, viața ta și a pasagerilor decât o depășire cu scârțâit de roți. In rest dotări mai mult decât suficiente, antifonare bună, consum super decent ( 5,1 de la Cluj Napoca la Iași ). Na, acum depinde și de gusturile și pretențiile fiecăruia.


Înapoi la Elantra

cron