Prima pagină Autoturisme şi Suv-uri ix35 Unitate alarma hyundai ix35

Unitate alarma hyundai ix35

Eleganţă şi rafinament

Mesaj necitit 24 Oct 2013, 00:10
eduard07 Avatar utilizator
Membru
Membru

Mesaje: 21
Localitate: Constanta
Tipul: ix35
Capacitatea cilindrică: 1995
Combustibil: diesel
Anul fabricaţiei: 2012
Salutare,ma poate ajuta cineva sa-mi zica unde este amplasata unitatea pt inchiderea centralizata(unitatea alarma) la Hyundai ix35,poate are cineva documentatia.Se poate active cumva atunci cand inchid usile din telecomanda sa scoata si ea ceva un bip,asa cum fac alarmele montate ulterior?
----- cum se poate seta ca usile sa se inchida automat dupa ce masina se pune in miscare? se poate doar de pe diagnoza?

Mesaj necitit 24 Oct 2013, 12:55
Razica Avatar utilizator
Membru Bronz
Membru Bronz

Mesaje: 193
Localitate: Bucuresti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1.6L/126 cp
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2011
Salut,
nu stiu la ix 35 cum e, dar la i30 facelift (2011) s-a facut setarea pe diagnoza. masina a venit din fabrica cu setarea dezactivata. blocarea usilor se poate face la 25 km/h sau la 40km/h.
mentionez ca s-a activat aceasta setare la cererea mea, iar tipul care s-a ocupat de ea zicea ca unele (i30) nu au optiunea asta.
parerea mea e sa te duci o fuga pana in service, nu costa decat timp.

Mesaj necitit 10 Iul 2015, 10:14

Mesaje: 1
Localitate: Iasi
Tipul: ix35
Capacitatea cilindrică: 1590
Combustibil: benzina
Anul fabricaţiei: 2014
Există posibilitatea de a seta ca la închiderea mașinii să se închidă singure geamurile?

Mesaj necitit 10 Iul 2015, 10:18
Dannyboy

Nu, daca vorbesti de inchiderea cu care vine masina din fabrica. Pentru o alarma montata ulterior ai nevoie de un modul suplimentar de ridicare a geamurilor la inchiderea usilor. Dezavantajul la acest modul e ca vara nu mai poti lasa geamurile putin lasate ca sa nu se mai faca exagerat caldura.


Înapoi la ix35

cron