Prima pagină Tips & Triks Do It Yourself - DIY Inlocuire antigel

Inlocuire antigel

Pentru cei cu îndemânare

Mesaj necitit 02 Sep 2013, 09:50
marius.zadara Membru
Membru

Mesaje: 69
Localitate: IF
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1493
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2007
Procedura folosita la inlocuirea antigelului la un Hyundai Accent, model 2007, CRDi.
Pentru orice fel de intrebari, va stau la dispozitie.
Sper sa va fie de ajutor.
Nu aveţi permisiunea de a vizualiza fişierele ataşate acestui mesaj.

Mesaj necitit 02 Sep 2013, 10:00
Dannyboy

Bine ai venit maestre!
Foarte misto tutorial. De acum inainte ai de treaba p-aci, ai o gramada de tutoriale de postat.

Mesaj necitit 02 Sep 2013, 10:29
ilie_v Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 3301
Localitate: Bucuresti
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1399
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: "Education is the most powerful weapon which you can use to change the world."

Foarte bun si explicit materialul....

Banui ca si la benzinare tot acolo este dopul de golire a instalatiei....

Mesaj necitit 02 Sep 2013, 10:45
marius.zadara Membru
Membru

Mesaje: 69
Localitate: IF
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1493
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2007
@Danny, timp sa fie, ca tutoriale mi-am propus sa fac din orice activitate realizata la masina. Cine stie, poate cuiva ii va prinde bine.

@Ilie, presupun ca da. Mai mult ca sigur ca si busonul este tot din plastic si, 99%, tot de culoare verde. La a mea s-a potrivit de minune, doar ca din punct de vedere al calitatii, este foarte slab, imediat se strica daca a sarit surubelnita.

Multumesc amandurora pentru aprecieri.

Mesaj necitit 02 Sep 2013, 18:14
Bog54 Avatar utilizator
Membru Platina
Membru Platina

Mesaje: 2886
Localitate: Bucureşti
Tipul: i30
Capacitatea cilindrică: 1,6/122 CP
Combustibil: Benzina
Anul fabricaţiei: 2008
Status: Omul de serviciu

welcome Mariuse.
Mă bucură apariţia ta pe forum şi fără a dori să te sperii, aşa cum a spus şi Danny, ai destulă treabă :))
Dar încetul cu încetul şi toate la timpul lor.

Mesaj necitit 03 Sep 2013, 09:35
marius.zadara Membru
Membru

Mesaje: 69
Localitate: IF
Tipul: Accent
Capacitatea cilindrică: 1493
Combustibil: Diesel
Anul fabricaţiei: 2007
Aparitia pe forum este doar o materializare a unei activitati pe care pana acum am intreprins-o prin intermediul lui Dan. Imi este mai usor asa sa raspund la intrebarile, comentariile, sugestiile tutorialelor pe care le realizez. Cat despre treaba, pai ce sa zic, nu e calitatea masinii / pieselor de vina pentru aceste tutoriale, nici macar a celor din service, ei fac doar ce le spune procedura sa faca.

In schimb, eu unul sunt mai tipicar de felul meu, imi place sa imi murdaresc manutele si sa fac ceea ce pot cat mai bine, urmand desigur indicatiile producatorului. Daca imi este, bine, daca nu, data viitoare, dar in schimb ideea din spatele oricarui tutorial este in primul rand de a mai invata ceva despre masina, iar daca din asta pot invata si altii la randul lor, cu atat mai bine, cu timpul ne vom perfectiona cu totii. De aceea sunt deschis oricaror sugestii, comentarii si chiar reclamatii in privinta procedurilor prezentate, nu e absolut nicio suparare, ba din contra.

PS: Multumesc de urarile calduroase, dar sunteti siguri ca faceti fata ? ;))

Mesaj necitit 03 Sep 2013, 11:31
Dannyboy

Vrei sa spun ce a zis Elton John?
Daca nu putem sa facem fata, facem spatele.
Nu-ti urez succes, ca stiu ca vei avea. Iti doresc putere de munca si timp sa realizezi ce ti-ai propus.


Înapoi la Do It Yourself - DIY