Prima pagină Diverse Trist dar adevarat DRL pe faza lunga

DRL pe faza lunga


Mesaj necitit 06 Noi 2020, 01:19
cristi_cristi Membru
Membru

Mesaje: 5
Tipul: i 30
Capacitatea cilindrică: 1.6
Combustibil: diesel
Anul fabricaţiei: 2012
Buna tuturor si multumesc de accept....proaspat posesor de I30 1.6crdi an 2011 multumit in mare cam de tot ce a facut hyundai comparativ cu ce facea prin 2000 vin cu o intrebare referitor la o problema. Nu mult timp in urma am vazut un hyundai touring care este exact i 30 doar ca station care avea modul de iluminat zi DRL modelul canadian respectiv faza lunga diminuata spre 50-60% accesand wikipedia vad ca touring este i 30 de peste ocean si dispune de optiunea DRL ori logica ma impinge sa cred ca in menu diagnoza exista optiune de setare lumini de zi respectiv diminuarea faza lunga spre 50%.....stiu, se vede o lumina pala galbejita dar sincer m-am saturat sa tot schimb H7 plus ca l-am avut ars pe stanga fara sa stiu si eram sa incasez amenda de ''motociclist''...optiunea de exista se scutesc ceva cheltuieli cu intretinerea,nu becuri, nu faruri matuite si o minora economie de motorina. Rog pe cineva daca are diagnoza sa verifice in setari poate exista si sa ma indrume spre ce interfata trebuie sa cumpar sa termin odata cu faza scurta permanent ON. PS la R.A.R am intrebat daca sunt ceva probleme cu modul asta de iluminare......oamenii nu au probleme decat cu ''mataraie'' si improvizatii gen xenon-led si alte treburi pt Craciun, ce vine din setarea masinii nu este improvizatie ori DRL se numeste...si U.E cere DRL.....Km multi fara evenimente.

Înapoi la Trist dar adevarat