Turbină
-
Dannyboy
Re: Turbină
Se va auzi un suierat, necorelat cu turatia motorului, vei simti o pierdere de putere si probabil fum mult pe toba de esapament. Bineinteles, un consum exagerat de ulei.
-
Nikoo
- Membru

- Posts: 22
- Joined: 24 Dec 2017, 10:07
- Tipul: I 30
- Capacitatea cilindrică: 1600
- Combustibil: Motorina
- Anul fabricaţiei: 2009
Re: Turbină
La 3000 rotatii dă în nas.Dacă opresc motorul şi îl pornesc iar îşi revine nu mai face figura asta.Unii au spus că e turbina,azi am fost la un service au zis că e filtrul de particule(mi-au făcut o diagnoză)care costă în jur de 6000!!! de le iaşa au zis ei.Mulțumesc,o seară plăcută!
-
Dannyboy
Re: Turbină
Mi se pare destul de ciudat. Am aceeasi masina ca a ta (2007), dar a mea nu are filtru de particule. Nu vreau sa mai comentez...
Am avut aceleasi simptome descrise de tine. La diagnoza nu aparea nimic, totul functiona bine. Dupa vreo 7-8 luni turbina a inceput sa suiere rau, dar masina functiona bine. A trebuit sa o schimb.
Am avut aceleasi simptome descrise de tine. La diagnoza nu aparea nimic, totul functiona bine. Dupa vreo 7-8 luni turbina a inceput sa suiere rau, dar masina functiona bine. A trebuit sa o schimb.
-
Nikoo
- Membru

- Posts: 22
- Joined: 24 Dec 2017, 10:07
- Tipul: I 30
- Capacitatea cilindrică: 1600
- Combustibil: Motorina
- Anul fabricaţiei: 2009
Re: Turbină
Ok mulțumesc.
-
Nikoo
- Membru

- Posts: 22
- Joined: 24 Dec 2017, 10:07
- Tipul: I 30
- Capacitatea cilindrică: 1600
- Combustibil: Motorina
- Anul fabricaţiei: 2009
Re: Turbină
Turbina?Cam cat ar costa asa estimativ?
-
Dannyboy
Re: Turbină
Odata era cam 1000 lei. In Bucuresti sunt o gramada de firme care reconditioneaza. Fa o cautare.
-
Nikoo
- Membru

- Posts: 22
- Joined: 24 Dec 2017, 10:07
- Tipul: I 30
- Capacitatea cilindrică: 1600
- Combustibil: Motorina
- Anul fabricaţiei: 2009
Re: Turbină
Ok,multumesc.